iOS 15 kullanım oranı ortaya çıktı! İşte rakamlar

Yakın zamanda tanıtılan iOS 15, bugüne kadar tanıtılan iOS sürümleri arasında en çok hataya sahip olan versiyon olma özelliğine sahip. MixPanel …

iOS 15 kullanım oranı ortaya çıktı! İşte rakamlar

Yakın zamanda tanıtılan iOS 15, bugüne kadar tanıtılan iOS sürümleri arasında en çok hataya sahip olan versiyon olma özelliğine sahip. MixPanel, birçok kullanıcı tarafından eleştirilen yeni işletim sisteminin kullanım oranını açıkladı.

Kullanıcılarının işletim sistemlerini inceleyen MixPanel, geçtiğimiz yıl birçok kişinin iOS 14’e hızlıca güncelleme yaptığını belirtiyor. Şirketin yayımladığı rapora göre iOS 15’e geçiş oranı iOS 14’ün neredeyse yarısı kadar.

iOS 14, geçiş oranıyla iOS 15’i geride bıraktı

Geçtiğimiz yıl yayınlanan iOS 14 sürümünü 48 saat içerisinde kullanıcıların yüzde 14.68’i yüklerken bu oran iOS 15’te yalnızca yüzde 8.59.

MixPanel verilerine göre 5 Ekim 2020’de iOS 14 kullanıcı sayısı yüzde 41.97’ye ulaştı. iOS 15’te ise 5 Ekim 2021 itibarı ile güncelleme oranı yüzde 22.22’de kaldı.

Şirket, Mobil Analytics SDK ile MixPanel web sitesine ve uygulamasına gerçekleştirilen ziyaretleri incelediklerini belirtiyor. Yayımlanan rapordaki verilerin resmi olmadığını belirten şirket, bu oranların dünya genelinde farklı olabileceğinin altını çizdi.

Bu yılın başlarında Apple, iOS 14 kullanıcılarının önemli güvenlik güncellemeleriyle mevcut işletim sistemini kullanmaya devam edebileceklerini açıkladı.

Reddit ve Twitter gibi platformlarda kullanıcıların en çok şikayet ettiği sorunlar arasında Apple Watch ile ekran kilidini açma, CarPlay bağlantı kopması ve dokunmatik hassasiyetinde gerileme yer alıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası