SonTakip

Burger King’de e-posta krizi! Tüm müşterilere gönderildi

Fast food zinciri Burger King yeni bir kriz yaşadı. Şirketin e-posta hizmetine kayıtlı tüm müşterilere boş sipariş makbuzları gönderildiği …

Burger King’de e-posta krizi! Tüm müşterilere gönderildi

Fast food zinciri Burger King yeni bir kriz yaşadı. Şirketin e-posta hizmetine kayıtlı tüm müşterilere boş sipariş makbuzları gönderildiği ortaya çıktı. İlk başta Burger King ağının hacklendiği düşünüldü, ancak pazarlama ekibinin bile e-posta olarak yanlış makbuzu aldığı belirtildi.

Burger King müşterileri boş sipariş e-postası aldı

Geçtiğimiz gün Burger King veritabanında ilginç olaylar yaşandı. ABD başta olmak üzere birden fazla ülkedeki müşterilerin e-postalarına yanlışlıkla boş sipariş fişleri gönderildi. Bu skandaldan ne kadar kişinin etkilendiği bilinmiyor, ancak şirketin promosyon ekibine bile bu e-postaların gittiği belirtildi.

Fast food devinden gelen açıklamada, sorunun “dahili bir işlem hatasının sonucu” olduğu belirtildi. Bu yüzden Burger King’in veri ihlaline veya kimlik avı saldırısına uğradığını söylemek mümkün değil. Boş makbuz e-postası tüm müşterileri kapsayacak şekilde yanlışlıkla gönderildiği için sosyal medyayı sallamayı başardı.

Twitter’daki binlerce kullanıcı, Burger King’den yanlış e-posta aldıklarını söyledi. Hatta bazı müşterilerin boş siparişin faturasını birden fazla kez aldığı ortaya çıktı. Bu e-postalar, Burger King’in promosyon pazarlama takımı tarafından yollandı.

Türkiye’deki müşterilerin benzer bir e-posta alıp almadığını bilmiyoruz. Burger King Türkiye’den herhangi bir açıklama paylaşılmadığı için, Türkiye’yi etkilemediği düşünülüyor.

Daha önce teknoloji şirketlerinin birçok defa kimlik avı saldırısına uğradığını unutmamak lazım. Amazon, DHL, Microsoft, Apple ve gibi dev markalar adına e-posta atan bilgisayar korsanları, kötü amaçlı yazılım veya müşterilerden veri çalmak için bu yönteme başvuruyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası