SonTakip

BMW M5 Emekliye Ayrılıyor!

Alman otomobil devi BMW yakın zamanda emekliye ayrılması beklenilen BMW M5 için sınırlı sayıda üretilen ve her anlamda özel olan Competition Edition modelini tanıttı.

BMW M5 Emekliye Ayrılıyor!

İlk olarak 1985 yılında karşımıza çıkan BMW M5, oldukça özel bir modelle bizleri bir kez daha selamlıyor. Alman üreticinin yeni Competition Edition modeli ile mevcut BMW M5 modelini emekliye ayırması muhtemel gözüküyor.

Sınırlı sayıda üretilecek olan BMW M5 Competition Edition hem teknik özellik tarafında hem de donanım tarafında oldukça özel bir model olmuş.

Sadece 200 Adet Üretilecek!

Sadece 200 adet üretilecek olan BMW M5 Competition Edition, 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile geliyor. 4.4 litre hacmindeki V8 motor ise 600 beygir güç ve 700 Nm tork üretiyor.

3.9 saniye gibi oldukça kısa bir sürede 0-100 km/h hıza ulaşan modelin fabrika tarafından belirlenen son hızı ise 250 km ancak bunu 305 km’ye kadar çıkartabilmek mümkün.

BMW M5 Competition Edition Resimleri İçin Tıklayınız.

Tasarıma geçtiğimizde ise hem iç hem de dış mekanda karbon fiber malzeme kullanıldığını görüyoruz. Competition amblemlerinin yer verildiği modelin yarısı metalik karbon siyaha diğer yarısı ise metalik mineral beyaz renginde olacak.

Beyaz dikişli siyah deri döşemenin yer tercih edildiği kabin içerisinde her araca özel üretim numara etiketi de yer alacak. Her anlamda özel bir otomobil olması için elinden geleni yapan BMW mühendisleri ayrıca 1200 watt’lık birde B&0 ses sistemini otomobile yerleştirmiş.

Elbette böyle bir otomobilin fiyatı da oldukça özel oluyor. 100 adet Karbon siyah ve 100 adet karbon beyaz olmak üzere toplamda 200 adet üretilecek olan BMW M5 Competition modelinin Almanya için belirlenen başlangıç fiyatı ise 129,500 Euro.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/bmw-m5-competition-edition-tanitildi-73686

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası