SonTakip

Bixby nedir? Nasıl kullanılır?

Samsung Galaxy S8 ile birlikte gelen yeni akıllı dijital asistan Bixby, akıllı telefonunuzu çok daha keyifle kullanmanızı sağlayacak. İşte, Bixby ile sunulan özellikler.

Bixby nedir? Nasıl kullanılır?

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus kullanıcılarının önemli bir yardımcısı olacak akıllı dijital asistan Bixby, yetenekleri ile göz dolduruyor. Peki Google Now, Apple Siri, Amazon Alexa ve Microsoft Cortana gibi rakiplerinin karşısına iddialı bir şekilde çıkan Samsung Bixby kullanıcılarına neler sunacak?

Telefonunuzla etkileşimin yeni yolu Bixby

Samsung tarafından geçtiğimiz haftalarda resmi olarak açıklanan Bixby, Galaxy S8 lansmanının gerçekleştirildiği Samsung UNPACKED etkinliğinde kendisini göstermiş durumda. Bixby’nin şirketin yapay zeka asistanlarına olan özgün yaklaşımı olduğu vurgulanıyor.

Siri veya Cortana gibi dijital asistanlardan farklı olarak Bixby’nin çok daha yardımcı olduğu ve cihazın işlevlerine erişim ve görevler konusunda çok daha başarılı olduğunun altı çiziliyor. Hızlı erişim için Galaxy S8 modellerinde özel bir tuşu da olan Bixby ilk olarak bazı dillerle kısıtlı olarak gelse de kısa süre içerisinde diğer dillere de destek vermeye başlayacak.

Bixby ile uyumlu bir uygulama açtığınızda, dijital asistanı istediğiniz anda aktif hale getirebileceksiniz. Asistan çalışmaya başladığı şartları ve uygulamanın durumunu anlayarak, kullanıcıya anında destek vermeye ve çeşitli eylem önerileri sunmaya başlayacak.

Akıllı bir kullanıcı arayüzü olarak nitelendirilen Bixby, kullanıcı davranışlarını dokunmatik komutların kullanımı ile değiştirme gibi bir misyon da üstlenmiş durumda. Rakipleri soru-cevap odaklı bilgiye ve aramalara odaklanırken Bixby, Samsung cihazlar ve gelecekte dijital asistanın yer alacağı diğer tüm cihazlar için yeni bir arayüz geliştirebilme kapasitesine sahip. Samsung’un dijital asistanı hem sesli komutlar hem de dokunmatik arayüzler ile kullanıcısına her zaman destek vermeye hazır. Bu noktada, şirketin dijital asistanını bir süre Galaxy S8 için özel tutma planları içerisinde olduğunu belirtelim.

sonraki

Galaxy S8 modellerinde akıllı yaşam özellikleri anlamında önemli bir rol oynayacak olan akıllı dijital asistan, daha önce de belirttiğimiz gibi Galaxy S8 kullanımını oldukça kolaylaştıracak. Bixby düğmesine bastıktan veya Bixby dedikten sonra size cevap verecek olan sesli asistan ile konuşarak veya yazarak etkileşime geçebileceksiniz. Bixby talep ettiğiniz işlevin başlatılmasını ya da bilginin gösterilmesini sağlayacak.

Hello Bixby olarak nitelendirilen özellik ise; hava durumu, hatırlatmalar, alarmlar gibi sürekli olarak güncellenen içerikleri tek yerde toplayacak. Ek olarak Bixby kullanım kalıplarınızı analiz ederek size rutininiz tabanlı olarak çeşitli bilgileri, uygulamaları ve işlevleri önerecek.

Görüntü arama özelliği olarak karşımıza çıkan Bixby Vision ise ilgili görüntüleri en uygun şekilde aramanızı kolaylaştıracak. Uygulamayı aktif ettikten sonra kameranızla nesneleri veya konumları tarayarak ürünlere çevrimiçi olarak ulaşabilecek veya etrafınızdaki yerleri öğrenebileceksiniz. Ayrıca bu arama özelliği, tespit edilen metinlerin çevrilmesini bile sağlayacak. Hatırlatmalar da Bixby ile uyum içerisinde çalışacak ve size daha önce ayarladığınız bildirimleri, yapılacakları veya konum hatırlatmalarını sağlanacak. Ayrıca daha sonra görüntülemek istediğiniz video, görüntü veya web siteleri için de hatırlatmalar oluşturabileceksiniz.

Bu arada Bixby’i kullanabilmek için mutlaka bir kablosuz veya mobil ağa  bağlı olmanız gerekiyor. Ek olarak, Samsung hesabınıza da giriş yapmış olmalısınız.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/bixby-nedir-nasil-kullanilir-80609

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası