SonTakip

Xiaomi’den MIUI kullanıcılarını sevindiren haber

Uygun fiyata kaliteli cihazlar üretmeyi amaçlayan Xiaomi, yoluna ilk olarak MIUI arayüzü ile çıktı. MIUI arayüzünün kullanıcılar tarafından …

Xiaomi’den MIUI kullanıcılarını sevindiren haber

Uygun fiyata kaliteli cihazlar üretmeyi amaçlayan Xiaomi, yoluna ilk olarak MIUI arayüzü ile çıktı. MIUI arayüzünün kullanıcılar tarafından beğenilmesi, Xiaomi’nin kendi telefonlarını yapmasına neden oldu. Çinli üreticinin ise son zamanlarda başı dertte. Küresel sürümdeki hatalar ve kararsızlık, pek çok tüketicinin tepkisine yol açtı. Ancak Xiaomi, sevindiren haberi verdi.

MIUI kullanıcıları, Xiaomi’ye küresel sürümdeki sıkıntılar sebebiyle mektup dahi yolladı.

Xiaomi, daha kararlı bir MIUI için kolları sıvadı

Çinli üretici Xiaomi, hem uygun fiyatlı hem de kaliteli cihazlar üretmek istiyor. Firmanın pek çok ülkede popüler olan akıllı telefonları, bir kriz ile gündeme geldi. Kullanıcıların dediklerine göre, MIUI’nın küresel ve Çin sürümü arasında farklılıklar var. Kullanıcıları dinleyen Xiaomi, daha kararlı bir arayüz için çalışmalara başladığını belirtti.

Xiaomi, Mi Community‘de paylaştığı bir gönderi ile yeni bir MIUI arayüzü tasarladıklarını belirtti. Kullanıcılardan bu konuda yardım isteyen Xiaomi, en çok karşılaşılan ve düzeltilmesi istenen sorunların belirtilmesini istedi. Küresel sürüm için kararlılık çalışmalarına başlayan şirket, yeni güncellemeler ile kullanıcıların mağduriyetini gidermek istiyor.

Xiaomi, 2010 yılında kullanıcıların karşısına yeni bir arayüz ile çıktı. Kullanıcıların bu arayüzü beğenmesi üzerine şirket, kendi akıllı telefonlarını yapmak için harekete geçti. Ancak kullanıcıların çok sevdiği bu arayüz, son zamanlarda pek çok tepki aldı.

Küresel versiyonun çok fazla hata barındırması, Xiaomi’nin kendi uygulamaları yerine Google uygulamalarını sunması ve XiaoAI gibi uygulamaların bulunmaması, kullanıcıların imza toplamasına neden oldu.

Bir diğer ilginç iddia da Mi 10 Pro kamerası için geldi. Kullanıcıların belirttiğine göre küresel sürümü kullanan Mi 10 Pro, Çin sürümünü kullanana göre kamera konusunda daha zayıf.

Xiaomi kullanıcıları hem küresel hem de Çin sürümünün aynı yapıda olmasını istiyor. Xiaomi’nin gelen istekleri tam olarak ne zaman kullanıma sunacağı ise bilinmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası