ASUS, Wi-Fi 7 routerlarını, 5K-8K monitörlerini ve oyuncu ekipmanlarını tanıttı!

ASUS, COMPUTEX 2024’te Wi-Fi 7 routerlarını, 5K-8K monitörlerini ve oyuncu ekipmanlarını tanıttı. Detaylar haberimizde…

ASUS, Wi-Fi 7 routerlarını, 5K-8K monitörlerini ve oyuncu ekipmanlarını tanıttı!

ASUS, COMPUTEX 2024 fuarında Yaygın Yapay Zeka ve İnanılmaz Olasılıklar temasıyla yapay zekanın gücünü her alana taşıyacak ürün ve teknolojilerini tanıttı. Güvenilir altyapı çözümlerinden geniş dil modellerine ve özel ayarlara kadar bütüncül bir yaklaşım sergileyen ASUS, yapay zekanın daha erişilebilir ve günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesini hedefliyor.

Bu amaç doğrultusunda ASUS, gerçek zamanlı trilyon parametreli çıkarım ve eğitim için tasarladığı ve raf ölçekli NVIDIA GB200 NVL72 ile güçlendirdiği ASUS ESC AI POD ile yapay zeka altyapısını bir üst seviyeye taşıyor. Şirket ayrıca, üretken yapay zeka görevlerinde maksimum verimlilik sağlayan MGX destekli ve Grace Hopper Supership özellikli sunucularını da tanıttı.

ASUS, yeni nesil WiFi standardı WiFi 7’yi ZenWiFi serisi routerlarıyla COMPUTEX 2024’te görücüye çıkardı. ZenWiFi BT10, 18 Gbps’ye kadar hız ve 560 metreye kadar kapsama alanı sunarak ev ve ofislerde ultra hızlı ve kesintisiz internet deneyimi vadediyor. Daha uygun fiyatlı bir seçenek arayanlar için ise ZenWiFi BD4 modeli dikkat çekiyor.

Şirket, içerik üreticilerine yönelik ProArt serisi ekranlarında da yapay zeka desteğini öne çıkardı. 5K çözünürlük ve %99 DCI-P3 geniş renk gamı sunan ProArt Display 5K PA27JCV ve dünyanın ilk 8K mini LED profesyonel monitörü ProArt Display PA32KCX, profesyonellerin iş akışlarını kolaylaştırmak ve yaratıcılıklarını artırmak için tasarlandı.

Sağlık hizmetleri alanında da ASUS, yapay zeka desteğini artırıyor. ASUS xHIS Yeni Nesil sağlık bilgi platformu ve EndoAim Yapay Zeka Endoskopi Çözümü, tıp uzmanlarının iş akışlarını iyileştirirken, ASUS Ultrason ve VivoWatch gibi cihazlara eklenen yapay zeka özellikleri ise daha kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri sunuyor.

Ayrıca, TUF Gaming serisi oyuncu ekipmanlarında yapay zeka entegrasyonunu ön plana çıkardı. Yeni nesil TUF Gaming router’lar, yapay zeka destekli ağ optimizasyonu ile oyunculara daha düşük gecikme süresi ve daha akıcı bir oyun deneyimi vadediyor.

ASUS, Computex 2024’te NVIDIA ile iş birliği yaparak özel bir yapay zeka deneyim alanı oluşturdu. Bu alanda, GeForce RTX sistemlerinde yapay zekanın oyun, içerik üretimi ve günlük işlerde nasıl kullanılabileceği canlı demolarla gösterildi.

Yapay zeka destekli yazılım çözümlerini de duyurdu. Bu çözümler arasında ASUS AI PC’ler için StoryCube, ProArt serisi için MuseTree ve ASUS Cloud Services için bulut tabanlı yapay zeka asistanı xBrain yer alıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası