SonTakip

Apple’ın Product Red serisi için aldığı yeni karar

Apple’ın gelirlerinin bir kısmını HIV/AIDS hastalıklarına ayrıldığı Product Red serisi için yeni bir karar verdiğini duyurdu. 2006 yılında …

Apple’ın Product Red serisi için aldığı yeni karar

Apple’ın gelirlerinin bir kısmını HIV/AIDS hastalıklarına ayrıldığı Product Red serisi için yeni bir karar verdiğini duyurdu. 2006 yılında duyurulan bu seri sonrasında her yıl yeni Apple ürünleriyle birlikte çeşitlenmeye devam etti. Bu kapsamda 14 yıl içinde toplamda HIV/AIDS programlarına destek amaçlı 250 milyon dolar toplandı. Apple Product Red serisi için gelirlerinin yüzde 100’nü ayırmaya karar verdi.

Apple Product Red serisi için yeni karını açıkladı

Apple kırmızı serisi bu yıla kadar yalnızca HIV/AIDS fonlarına destek sunuyordu.  Bu yıl yaşanan salgın sebebiyle de COVID-19’un da desteklerine eklendiğini duyurmuştu. Apple açıkladığı yeni karar ile birlikte 30 Haziran 2021 tarihine kadar, dünyada yer alan topluluklar için hizmet ve tedavi amaçlı Product Red gelirlerinin tamamını Global Fund aracılığıyla COVID-19 için ayırıyor.

iPhone 12 Product Red

Apple’ın kırmızı serisinde iPhone’ların yanında aksesuarlar da yer alıyor. Bu yıl eklenen Apple Watch Series 6 ile birlikte, pek çok ürün karşımıza çıkıyor. Apple, 7 Aralık’a kadar apple.com’da, Apple Store uygulamasında veya bir Apple Store’da Apple Pay ile yapılan her alışveriş için Global Fund’ın COVID-19 fonuna 1 ABD doları bağışta bulunuyor.

Apple aynı zamanda dünya AIDS Günü için görünürlüğü artırmak ve HIV / AIDS’i ortadan kaldırmaya yönelik devam eden çalışmalar için destek vermeye devam ediyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası