Apple’dan kritik güncelleme! Pil ömrü 60 saate çıktı

Akıllı saat teknolojileri her geçen gün gelişmeye ve iyileşmeye devam ediyor. Bir zamanlar bildirim almak dışında bir işe yaramayan bu …

Apple’dan kritik güncelleme! Pil ömrü 60 saate çıktı

Akıllı saat teknolojileri her geçen gün gelişmeye ve iyileşmeye devam ediyor. Bir zamanlar bildirim almak dışında bir işe yaramayan bu ürünler, günümüzde sağlıktan tutun da spor aktivitelerimize kadar pek çok şeyi takip edebiliyor. Ancak, bu gelişim şarj ile ilgili bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Neyse ki Apple, yayınladığı kritik güncelleme ile bu sorunu çözüyor. Apple Watch Ultra, pil ömrü ile rekor kırıyor!

Apple Watch Ultra, 60 saat pil ömrü sunuyor!

Apple, kısa süre önce düzenlediği etkinlikte yeni iPhone 14 serisini tanıttı. Akıllı telefonlar her ne kadar gecenin asıl yıldızı olsa da Apple Watch Ultra isimli yeni saat, sunduğu özellikler ve fiyatıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Hali hazırda etkileyici bir donanıma sahip olan Ultra modeli, son olarak watchOS 9.1 ile yeni özellikler kazandı.

Bu özelliklerin en önemlisi ise kuşkusuz Apple Watch Ultra modelinin pil ömrü konusunda kendi rekorunu kırmasını sağlayan Düşük Güç Modu oldu. Öncelikle belirtmekte fayda var ki saatin hali hazırda 3 farklı güç modu vardı. Bunlar;

  • Normal kullanım
  • Normal kullanımda Dış Mekan Egzersizi
  • Düşük Güç Modu

Ancak şirket, pil ömrünü maksimuma çıkarmak için ikinci bir Düşük Güç Modu getirdi. Bu özellik açıldığında daha az GPS kullanımı ve daha az sağlık ölçümü yapılıyor. Bu da pil ömrünün 60 saate kadar çıkmasına neden oluyor.

Apple Watch Ultra Türkiye fiyatı

49 mm’lik her zamankinden daha büyük bir ekrana ve titanyum kasaya sahip olan Apple Watch Ultra fiyatı 27.999 TL.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası