SonTakip

iPhone 7 ve 6S aktivasyonlarında problem

Daha yeni bir Apple iPhone 7 veya iPhone 6S aldınız ancak aktivasyon ekranında bambaşka bir Apple ID mi var? Yalnız değilsiniz! Peki şimdi ne olacak?

iPhone 7 ve 6S aktivasyonlarında problem

Apple iPhone 7 ve 6S modellerini satın alan kullanıcılar ciddi bir Aktivasyon Kilidi sorunu ile karşı karşıyalar. Daha kutusundan yeni çıkarttıkları akıllı telefonlarının kendilerine ait olmayan bir Apple ID ile bağlantılı olduğunu gören kullanıcılar isyanda!

Hangi iPhone’lar etkileniyor?

MacRumors’un haberine göre, yanlış Apple ID bağlantısı gösterilen kullanıcılar giriş yapamıyorlar ve iPhone cihazlarının ayarlarına erişemiyorlar. Öncelikli olarak ilk defa açılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde görülen ve de varsayılan ayarlarına geri yükleme yaptırılan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus kullanıcılarının karşısına çıkan sorunla daha önceki modellerde ise daha az karşılaşıldığı belirtilmekte.

Aktivasyon Kilidi sorununun çözümü

Konuyla ilgili birçok şikayetin yapılırken Apple ID’lerin nasıl böyle karman çorman hale geldiği hakkında henüz hiçbir bilgi yok. Öte yandan sorunu yaşayan kullanıcılar, cihazın kendilerine ait olduğunu kanıtladıklarında, Apple’ın Aktivasyon Kilidini kaldırabildiğini söylüyor. Bunun için de bir Apple Store’a gitmek ya da çağrı merkezi ile iletişime geçmek gerekiyor.

Hatta nadiren de olsa sorun devam ettiğinde Apple’ın cihazı tamamen değiştirdiği de bilgiler arasında.

Konuyla ilgili Apple tarafından halen resmi bir açıklama yapılmış değil.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/iphone-7-ve-iphone-6s-aktivasyonlarinda-problem-75858

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası