Apple’dan kafa karıştırıcı iPhone 15 Pro hamlesi!

Eylül ayı yaklaştıkça Apple cephesinden yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. iPhone 15 kamera haberleriyse şaşırttı! İşte detaylar…

Apple’dan kafa karıştırıcı iPhone 15 Pro hamlesi!

Günler geçtikçe Eylül ayı yaklaşıyor. Eylül ayı teknoloji dünyasındaysa her zaman yeni bir iPhone modelinin doğuşu olarak kabul ediliyor. iPhone 15 ailesinin de tanıtılması beklenen etkinliğe yaklaştıkça iPhone 15 ailesiyle ilgili yeni bilgilerde geliyor. Ancak gelen son bilgiler oldukça kafa karıştırıcı. İşte kafa karışıklığı yaratan iPhone 15 Pro kamera özellikleri açıklaması hakkında detaylar…

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro kameraları aynı olacak!

Aslında yeni gelen bilgiler birer iddia. Telefonların çıkış tarihleri yaklaştıkça aşamalı olarak tasarım, işlemci gibi özellikleri sızdırıldı. Ve bugünse iPhone 15 ailesinin kamera özellikleri hakkında iddialar ortaya atıldı. Gelen bilgilere göre Apple iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde aynı kameraları kullanacak.

Aslında baktığınızda her iki telefonda birbirinden ayrı durmaya çalışıyor. Apple bugüne kadar sürekli pro modelleri ve baz modelleri arasındaki farkı açtı. Tabi bir de Pro ve Pro Max modelleri arasındaki fark açılmaya devam etti. Fakat gelen son bilgilere göre bu fark kapanıyor gibi. En azından kamera özellikleri açısından.

Hong Kong merkezli yatırım şirketi Haitong International bünyesinde çalışmalarını sürdüren Analist Jeff Pu iPhone 15 kamera konusuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde aynı kameraların kullanılacağını ve bu kameraların 48 megapiksel olduğunu da ekledi. Her iki telefonunda kamera özellikleri bakımından aynı olacağını ileri sürdü.

İddiaların ne kadar doğru olduğu sorulduğundaysa buna cevap olarak sadece lansmana kadar beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Ancak Jeff Pu iPhone 15 modellerinde fiziksel tuş olmayacağını ilk vurgulayan isimlerdendi ve bu iddiası daha sonralarda başka kaynaklardan tarafından da doğrulanmıştı.

Jeff Pu: iPhone 15 modellerinde fiziksel tuş olmayacak!

Bu konuda ilk taşı Jeff Pu attı diyebiliriz. Daha sonralarda bu iddia bazı kaynaklarda doğrulandı. Artık iPhone modellerinde fiziksel tuşlar yerine SE 2020 modelinden veya ilk kez iPhone 7 modelinde kullanılmasıyla hatırlayacağınız haptik tuşlar kullanılacak. Bu tuş takımı aslında dokunmatik bir yüzey. Siz oraya bastığınız anda telefon size bir titreşim bildirimi yolluyor ve siz bir fiziksel tuşa bastığınızı sanıyorsunuz. Fakat ortada öyle bir tuş yok. Apple bu tasarımın daha uzun ömürlü olduğunu belirtiyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası