SonTakip

Apple’dan iPhone 13 üretimi için hamle!

Korona virüs salgını nedeniyle geçtiğimiz yıldan itibaren tüm firmalar üretimde sorunlar yaşadı. Özellikle teknoloji firmaları artan talebe …

Apple’dan iPhone 13 üretimi için hamle!

Korona virüs salgını nedeniyle geçtiğimiz yıldan itibaren tüm firmalar üretimde sorunlar yaşadı. Özellikle teknoloji firmaları artan talebe yanıt vermekte güçlük çekti. Apple da bu nedenle iPhone 12’yi bir ay geç çıkarmıştı. Bu yıl ise Apple, iPhone 13 için talep noktasında yüksek beklentiye sahip ve bu konuda bir hamle yapıyor.

Apple, iPhone 13 için yüksek talep bekliyor ve üretimde artışa gidiyor

Kaliforniya merkezli teknoloji devi, son yıllarda 75 milyon adet yeni iPhone üretiyor. Sonbahar aylarında gerçekleştirdiği lansmanın ardından da şirket, yeni telefonunu satışa çıkarıyordu. Ancak 2021‘de durum farklı olacak. Apple, korona virüs aşıları nedeniyle salgının düşüşe geçmesinin, talebi olumlu etkileyeceğini düşünüyor.

Apple iPhone 13 için talep noktasında büyük bir artış bekliyor. Bu kapsamda şirket üretimi yüzde 20 artırma kararı aldı. ABD’li teknoloji firması, 90 milyon civarında yeni iPhone üretecek. Diğer yandan küresel çip krizi bu durumu engelleyebilecek unsurlar arasında yer alıyor. Fakat ortaya çıkan bilgiler, Apple’ın bu sorundan etkilenmeyeceği yönünde oldu.

iPhone 13 serisin 4 model ile devam edecek

iPhone 12 serisi ile kullanıcıların beğenisine sunulan iPhone 12 mini, satış rakamları açısından Apple’ı memnun etmeyi başaramamıştı. Bunun üzerine bazı kaynaklara göre şirket iPhone 12 mini üretimini bu yılın ikinci yarısında durduracak ve yeni iPhone serisinde bu modeli tercih etmeyecekti. Ancak mevcut bilgiler yeni iPhone ailesinde mini modelinin kullanılacağını ortaya çıkardı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası