SonTakip

Apple’dan iPhone 12 için büyük baskı

iPhone 11 ve iPhone XR fiyatlarında zam yapması ile gündeme gelen Apple, iPhone 12 üretimi için tedarikçilerle iletişime geçti. ABD’li teknoloji …

  Apple’dan iPhone 12 için büyük baskı

  iPhone 11 ve iPhone XR fiyatlarında zam yapması ile gündeme gelen Apple, iPhone 12 üretimi için tedarikçilerle iletişime geçti. ABD’li teknoloji şirketi, söz konusu model için acele edilmesini istiyor.

  Apple iPhone 12 üretimi hususunda gecikme istemiyor

  44 yıldır kullanıcılara hizmet veren bu marka, yeni akıllı telefonu konusunda taviz vermek istemiyor. COVID-19 salgını yüzünden bazı anlarda erteleme kararı vermek zorunda kalan Apple, engelleri aşarak ilerlemeyi planlıyor.

  Bu bağlamda kendisi ile çeşitli iş birliklerine imza atan tedarikçilere baskı yapan firma, bir an önce donanım ve yazılım testlerine başlamak istiyor. Bu sebepten ötürü Apple’da görev alan kişiler şu anda eskisinden daha çok çalışıyor.

  Bu acele etme psikolojisinin yazılımsal güvenliği ve donanımsal kaliteyi etkileyip etkilemeyeceği henüz belli değil. Bunun dışında Apple’ın 5G altyapısını kullanan iPhone 12 modelleri için hazırladığı plana sadık kalamadığı da biliniyor.

  Corona virüsü yüzünden planlarını hayata geçiremeyen Apple, sub-6GHz altyapısı eşliğinde üretilecek olan iPhone 12 modelleri için tasarladığı programa da bağlı kalamadı. Peki yeni akıllı telefonun geleceği ne durumda?

  Apple’ın bu konuda 2 ay geride olduğu düşünülüyor. Bilindiği üzere Apple, iPhone modellerinin üretimi için ağustos ayını tercih ediyor ancak bu sefer bir gecikme yaşanabilir. Ayrıca Apple’ın iPhone 12 için 100 milyon adet ham madde sipariş etmek yerine 80 milyon ham madde sipariş ettiği de söyleniyor.

  Bazı haber kaynakları, iPhone 12 sevkiyatlarının 2021 yılında başlayacağını ifade ediyor.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası