Android’den Android’e telefon aktarma nasıl yapılır?

Android’den Android’e telefon aktarma işlemini Yeşil Robot kanalımızda sizler için adım adım anlattık. Gelin birlikte göz atalım!

Android’den Android’e telefon aktarma nasıl yapılır?

Yeni bir telefon almak her zaman heyecan vericidir. Daha heyecanlı kısmı ise eski telefonunuzdan yeni telefonunuza veri aktarımı yapmak. Peki Android’den Android’e telefon aktarma nasıl yapılır? Yeşil Robot YouTube kanalımızda sizler için adım adım anlattık.

Android’den Android’e telefon aktarma işlemini adım adım anlattık

Videoda Xiaomi 13 ve Galaxy S24 Plus gibi iki farklı Android telefon arasında veri aktarımının nasıl yapıldığını anlatıyoruz. Bu işlemi kablosuz veya kablolu olarak gerçekleştirebilirsiniz ancak bu videomuzda kablolu veri aktarımını anlatıyoruz. Kablosuz veri aktarımı da aynı adımları izleyerek gerçekleştirilebilir, ancak internet hızınıza bağlı olarak biraz daha uzun sürebilir.

Xiaomi 13 modelinde zaten yüklü olan uygulamalarla, Galaxy S24 Plus’ı ilk kez kurduğumuzda ise başlangıç ekranıyla karşılaşacağız. Bu ekranda, Xiaomi telefonumuzdaki hesaplarımızı ve diğer ayarlarımızı kopyalamak için bir QR kodu tarayacağız.

Kod tarandıktan sonra, Xiaomi telefonumuzdaki ayarlar, hesaplar ve diğer temel veriler Galaxy S24 Plus’a aktarılacak. Ardından, Google hesaplarına giriş yapacak ve diğer önemli verileri, örneğin fotoğraflar ve videoları, aktaracağız.

Bu işlemi yaparken, eski telefonunuzdaki SIM kartınızı yeni telefona takmanıza gerek yok. SIM kartı aktarım işlemini sona bırakabilirsiniz. Ayrıca, Google hesaplarına giriş yaparken SMS bilgisi de istenebilir, bu yüzden SIM kartınızı eski telefonda tutmanız önemli.

Samsung S24 Plus’a giriş yaptıktan sonra, tüm verilerinizin aktarılması biraz zaman alabilir. Bu süreçte, verilerinizin boyutuna bağlı olarak, aktarımın tamamlanması için beklemeniz gerekebilir. Ancak bu süreç tamamlandığında, telefon aktarma sürecinin başarılı olduğunu göreceksiniz.

Son olarak, veri aktarımının tamamlanmasının ardından, tüm ayarlarınızın geldiğini ve eski telefonunuzdaki fotoğrafların yeni telefonunuzda da bulunduğunu göreceksiniz. Bu şekilde, Android’den Android’e telefon aktarma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası