Android, ekran kaydı için beklenen özelliğe kavuşuyor!

Google, en son Android 13 QPR2 Beta 2 sürümü ile ekran kaydı konusunda ise önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

Android, ekran kaydı için beklenen özelliğe kavuşuyor!

Akıllı telefonlarda ekran kartı birçok alanda oldukça kullanışlı olabiliyor. Hem içerik üreticileri için hem de bireysel kullanım için yararlı olan ekran kaydı uygulamalarının bir özelliği ise Android‘de can sıkıcı olabiliyor. Android telefonlarda ekran kaydı uygulamaları kayıt tuşuna bastıktan sonra tüm ekranı kaydediyor ve kullanıcısına özel bir kayıt seçeneği sunmuyor. Ancak bu durum yakın zamanda değişebilir.

Google sonunda beklenen özelliği Android 13’e getiriyor

Google, en son Android 13 QPR2 Beta 2 sürümü ile ekran kaydı konusunda ise önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Buna göre artık ekran kaydı sırasında belirli bir uygulama seçilerek sadece o uygulamanın sunduğu görüntüler kaydedilebilecek.

Henüz test aşamasında olan özellik sayesinde telefona gelen bildirimler ve diğer uygulama ekranlarının kaydedilmesinin önüne geçilecek. Google böylece Android kullanıcılarının ekran kaydı deneyimini artırmayı ve onlara büyük bir kolaylık sunamyı planlıyor.

Beta aşamasında üzerinde çalışmalar yapılan yeni ekran kaydı özelliği, en sık kullanılan uygulamaları ön plana alarak bir seçenek sunuyor. Çıkan ekranda “bir uygulamayı paylaşın veya kaydedin” seçeneği çıkıyor. Tıpkı bir paylaşım sayfası gibi görünen bu sayfada kaydedilmesini istediğiniz uygulamayı seçerek ekran kaydına başalayabiliyorsunuz.

Google, yeni sunacağı bu özellike sayesinde Android telefon kullanıcılarının mahremiyetini önemli oranda artıracak. Aynı zamanda kayıt sırasında diğer uygulamalardan gelen bildirimler ya da aramaların görünmeyecek olması daha kaliteli bir içerik oluşturulmasına da katkı sağlayacaktır.

Android 13, sunduğu özellikler ile kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkarmaya çalışıyor. Yeni özelleştirilebilir ekran kayıt özelliği de bunlardan bir tanesi olacak. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası