Android 11 nihayet paylaşıldı: İşte yenilikler

Kullanıcıların bir süredir beklediği pek çok yeniği bünyesinde barındıran Android 11 güncellemesi yayımlandı. Kullanıcıların yeni özelliklere …

Android 11 nihayet paylaşıldı: İşte yenilikler

Kullanıcıların bir süredir beklediği pek çok yeniği bünyesinde barındıran Android 11 güncellemesi yayımlandı. Kullanıcıların yeni özelliklere kavuşacağı bu sürümle birlikte konuşmalarınızı, bağlı cihazlarınızı, gizliliğinizi ve daha fazlasını yönetmenize yardımcı olacak şekilde sunulmuş durumda. Daha kolay bir şekilde telefondaki uygulamalara ulaşmayı sağlayan yeniliklerin yanında Android 11’in şerefine gelen 11 yenilik:

Android 11 güncellemesi ile gelen yenilikler

Google Pixel telefonu için değil aynı zamanda OnePlus, Xiaomi, Oppo ve Realme telefonlar da bugün Android güncellemesi alıyor. Android 11 , betalardan aylar sonra bugün(8 Eylül) resmi olarak piyasaya sürülüyor. Beklenenin aksine daha geniş bir sürüm yayımlanmasının yanı sıra en güzel gelişme de pek çok telefon modeline güncellemenin gelmiş olması.

Android 11’in son sürümü artık OnePlus 8 ve 8 Pro’ya da geliyor. Google ayrıca önümüzdeki aylarda daha fazla telefonun yeni güncellemeyi alacağını müjdeledi.

Yeni sürümde kısaca; mobil işletim sistemine çeşitli yeni özellikler geliyor ve telefonunuzun halihazırda yapabileceği sayısız şeyi yönetmeyi kolaylaştırmaya odaklanıyor. En büyük değişiklik, Android 11’in mesajlaşma uygulamalarından gelen bildirimleri açılır bildirim çubuğunda kendi bölümünde gruplayarak ve bunları daha erişilebilir hale getirecek.

 1. Mesajlaşma uygulamalarını sıkça kullananlar için Android 11’de, mesajlaşma uygulamalarındaki görüşmeler, bildirimler bölümündeki özel bir alana taşınıyor ve bu da görüşmelerinizi tek bir noktadan yönetmenizi daha kolay hale getiriyor.
 2. Bubbles, cihazınızda çoklu görevler oluşturmayı çok daha pratik hale getiriyor. Artık başka bir uygulamadan mesajlaşma uygulamanız arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan önemli konuşmalara yanıt verebilirsiniz.
 3. Dahili ekran kaydı nihayet geldi. iOS işletim sisteminde bulunan özellik artık Android 11 güncellemesi sayesinde Android telefonlara geliyor. İstediğiniz zaman ekran kaydı alabileceksiniz.
 4. Artık tüm akıllı cihazlarınıza tek bir yerden, sadece güç düğmesine uzun basarak erişebilirsiniz.
 5. Medya kontrolleri yeniden tasarlandı ve her zamankinden daha faydalı. Artık açtığınız bir videoyu ya da müziği farklı cihazlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.
 6. Android Auto artık uyumlu bir araca sahip olduğunuz sürece Android 11 çalıştıran tüm telefonlarda kablosuz olarak çalıştırıyor.
 7. Tek seferlik izinler ile artık gizlilik ön palana alınıyor. Tek seferlik izin verdiğiniz mikrofon, kamera ve konum ile verileriniz güvence altına alınıyor.
 8. Cihazınıza yüklediğiniz bir uygulamayı bir süredir kullanmadıysanız, verilerinize erişmeye devam etmesini istemeyebilirsiniz. Bu noktada artık kullanılmayan uygulamaların izinlerini “otomatik olarak sıfırlayacak” ve sizi uygun şekilde bilgilendirecek. Uygulamayı bir sonraki kullanışınızda her zaman uygulama izinlerini yeniden vermeye karar verebilirsiniz.
 9. Ek Google Play sistem güncelleme modülleri ile Google Play’den telefonunuza daha da fazla güvenlik ve gizlilik düzeltmesi gönderebilirsiniz. Böylece, tam bir işletim sistemi güncellemesini beklemenize gerek kalmadan bu düzeltmeleri mevcut oldukları anda alırsınız.
 10. Android Enterprise kullanıcıları için, Android 11, size ait bir cihazda edindiğiniz gizlilik korumalarını şirkete ait cihazınıza getirir. İş profili, BT departmanınıza, kişisel profil verilerinizi veya telefonunuzdaki etkinliğinizi izlemeden bir cihazı yönetme araçları sağlar.
 11.  Bir Pixel 2 veya üzeri kullanıyorsanız , ana ekranda günlük rutinlerinize göre uygulama önerileri gibi telefonunuzu düzenlemek ve yönetmek için ek özellikler ve ekran görüntüsünü almanıza olanak tanıyan yeni bir uygulama ve seçili metin ve resimler ve daha fazlası.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası