Android 11 güncellemesi alacak olan Sony modelleri!

Android 11 güncellemesi alacak olan Sony modelleri duyuruldu. Japon firmanın bu yazılım için hazırladığı yol haritası kısa ve öz. Zira yayımlanan …

Android 11 güncellemesi alacak olan Sony modelleri!

Android 11 güncellemesi alacak olan Sony modelleri duyuruldu. Japon firmanın bu yazılım için hazırladığı yol haritası kısa ve öz. Zira yayımlanan ilgili listede çok az telefon yer alıyor.

1 hafta önce Sony Xperia 10 III için çalışmalara başladığını söyleyen Sony, orta segment kategorisinde yer alan telefonları seven kullanıcılara hitap etmeye hazırlanıyor. Android 11’in gitgide yayılması akıllı telefon pazarını daha da canlandırdı.

Android 11 güncellemesi alacak olan Sony modelleri

Xiaomi ve OnePlus gibi büyük şirketler tarafından üretilen birçok akıllı telefonun Android 11’in çeşitli sürümleri ile tazelendiğini duyurmuştuk. Örnek vermek gerekirse OnePlus 8T isimli Çin menşeli model kendi kutusundan bu yazılım ile çıkıyor.

LG ve Sony gibi akıllı telefon piyasasının bazı önemli oyuncuları ise Google’ın geliştirdiği yeni işletim sistemine tam anlamı ile hazır değil. Sony’nin yayımladığı bu listeye daha sonra başka modellerin de eklenmesi bekleniyor.

Aşağıdaki listeye baktığımızda Xperia 10 Plus, Xperia L3, Xperia L4, Xperia XZ Premium, Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra ve Xperia XZ2 kullanıcılarının yüzünü güldürmeyen bir manzara ile karşılaşıyoruz. Deneyimli firmanın bu ürünleri Android 11 ile tazeleyip tazelemeyeceği henüz belli değil.

Xperia 10 Plus’ın Android 11 güncellemesini alacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizi resmî liste ile baş başa bırakalım. Sony’nin önümüzdeki günlerde bu konu hakkında neler yapacağını hep birlikte göreceğiz. Sizin favoriniz hangisi?

— Aralık 2020: Sony Xperia 1 II
— Ocak 2021:
Sony Xperia 5 II ve Sony Xperia 10 II
— Şubat 2021:
Sony Xperia 5 ve Sony Xperia 10

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası