Akıncı TİHA, İHA-122 ile hedefi yok etti! İşte o anlar

İHA-122 ve AKINCI TİHA yeni bir atış testinde görüldü. Süpersonik füze ile yapılan atış testleri sosyal medyada paylaşıldı.

Akıncı TİHA, İHA-122 ile hedefi yok etti! İşte o anlar

Baykar, ROKETSAN tarafından geliştirilen yeni süpersonik füzesi İHA-122 ile atış testi gerçekleştirdi. Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) ile yapılan testte, İHA-122 hedefi tam isabetle vurduğu ifade edildi.

Türkiye’nin süpersonik füzesi İHA-122 tam isabetle vurdu

ROKETSAN’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği İHA-122 süpersonik füzesi, sahip olduğu yüksek hız ve isabetlilik ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hava gücünü önemli ölçüde artıracak. Son testlerde ise İHA-122’nin lazer arayıcı ve TV arayıcı başlıklı versiyonu AKINCI’dan fırlatıldı.

Baykar daha önce de benzer testler gerçekleştirdi. AKINCI TİHA ile Nisan ayında yapılan ilk atış testinde MAM-C, MAM-L ve ilk kez kullanılan MAM-T akıllı mühimmatlarını başarıyla hedeflere ulaştırdı. Geçtiğimiz Temmuz’da yapılan ikinci testte ise ilk defa harp başlıklı mühimmatlar kullanıldı.

AKINCI, sahip olduğu yüksek faydalı yük kapasitesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yeni gücü olacak. Halihazırda envanterde bulunan Bayraktar TB2 ve Anka’dan daha etkin ateş gücü ve gelişmiş ekipmanlar sunuyor. 40 bin feet irtifaya kadar yükselebilen, 24 saat uçuş gerçekleştirebilen ve 6 ton kalkış ağırlığına sahip.

AKINCI TİHA aynı zamanda 1,5 ton faydalı yük taşıma kapasitesiyle görevlerini başarıyla yerine getiriyor. Elektronik destek podu, uydu haberleşme sistemleri, hava-hava radarları, engel tespit radarı ve sentetik açıklıklı radar gibi gelişmiş özelliklere yer veriyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası