SonTakip

ABD’li siyasetçi Twitch yayını ile gündemde

Alexandria Ocasio-Cortez adlı siyasetçi hem oy kullanma konusunda teşvik hem de izleyiciler ile iyi vakit geçirmek için Twitch yayını yaptı …

ABD’li siyasetçi Twitch yayını ile gündemde

Alexandria Ocasio-Cortez adlı siyasetçi hem oy kullanma konusunda teşvik hem de izleyiciler ile iyi vakit geçirmek için Twitch yayını yaptı. Açtığı Twitch yayını ile hızla izleyici kazanan ABD’li siyasetçi, gündem oldu.

ABD’li siyasetçi Twitch yayını ile gündeme geldi

Geleneksel medyanın Z kuşağı için pek bir şey ifade etmediği göz önünde bulundurulduğunda kitlelere erişebilmek için sosyal medya ve yayın platformlarının kullanılması kaçınılmaz hale geliyor.

Alexandria Ocasio-Cortez, pazartesi günü Twitter üzerinden Twitch canlı yayını yapacağını duyurmuştu. Duyurudan hemen sonra yayın görseli hazırlayan takipçileri sayesinde daha fazla kitleye erişildi. Pokimane, HasanAbi, Disguised Toast ve DrLupo gibi ünlü yayıncıların da katılımı ile büyük bir canlı yayın gerçekleşti. Among Us oynayarak izleyicileriyle güzel vakit geçiren genç siyasetçi yayın sırasında oy konusuna değinmeyi de ihtimal etmedi.

Ocasio-Cortez, Twtich üzerinden yaptığı canlı yayın ile anlık 435.000 izleyiciye ulaşarak en büyük ilk 20 yayın arasına girmeyi başardı. Twitch rekorunu Ninja rumuzlu yayıncı 2018 yılında Drake ile birlikte gerçekleştirdiği yayın sırasında anlık 600.000 kişiyi geride bırakarak kırmıştı.

Ülkemizde de bazı siyasetçilerin benzer şekilde canlı yayın platformlarını kullandığı biliniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası