SonTakip

100. Yıla Özel 100 Tane Gemi: BMW 7 Serisi

BMW binek araç kategorisindeki en lüks temsilcilerinden biri olan 7 serisi için 100. yılına özel sınırlı sayıda imalatı gerçekleştirilecek bir seri sunuyor. Detaylar haberimizde.

BMW’nin içinde piknik yapabileceğimiz ferahlıktaki binek araç segmentinin en lüks araçlarından bir tanesi olan 7 serisi 100. Yıl Özel Seri altında çeşitli seçenekler ile 100 adet üretilecek.

Haberimizde bahsetmiş olduğumuz M760LI dışında BMW 740Le iPerformance ve 750Li seçenekleri de kullanıcılara sunulacak.

“Olmak yada olmamak işte bütün mesele bu ! “ Shakespeare bunu söylerken bize bir mesaj vermek için söylemiş bu yüzdendir ki cümlenin uzunluğu bizi rahatsız etmiyor. Lakin aynı şeyleri bu özel seriye seçilen isim için söylemek pek mümkün olmayabilir. 

İlk olarak aracın orjinal adını sizlerle paylaşmak istiyoruz, “BMW Individual M760i xDrive Model V12 Excellence THE NEXT 100 YEARS.” okuması biraz sıkıntılı değil mi?

Aracı tanıtacak olan arkadaş biraz zorlanabilir. Ama neyse ki tüm dünyada aynı isim kullanılmayacak. BMW neden böyle bir isim tercihinde bulunmuş anlamak biraz zor doğrusu.

Gelecekteki 100 Yılın 7 Serisi : M760Li xDrive

Aracın tasarımsal detayların incelediğimizde ilk olarak rengi ön plana çıkıyor. BMW bu renge Özel Yüzyıllık Mavi adını vermiş. Aracın B sütununda “The Next 100 Years” yazısı ile serinin özelliği ön plana çıkartılmış. 

İç tasarımda Piano Black bölümlere de yer veren BMW deri seçimini Merinos derisinden yana kullanmış. Kullanılan bu parçalar tamamiyle el yapımı olma özelliğini taşıyor. Aracı satın alacaklar için ise “Montblanc for BMW” adı altında özel bir kalem de sunuluyor.

Teknik Değerler

760 Li xDrive’ın teknik verilerine baktığımızda araçta 610 HP beygir gücü üreten 6.6 L Twin-Turbo V12 motor kullanıldığını görüyoruz. Araç bu motor ile 0 dan 100 e 3.7 saniyede çıkabiliyor.

 

 

Kaynak: 100. Yıla Özel 100 Tane Gemi: BMW 7 Serisi

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası