SonTakip

Zuckerberg açıkladı: WhatsApp’ta avatar dönemi!

WhatsApp, avatar kullanımına başlıyor. Meta, iki yıldız üzerinde durduğu projeyi platformlarına yaymaya devam ediyor.

Zuckerberg açıkladı: WhatsApp’ta avatar dönemi!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, kullanıcılarına daha iyi deneyim sunabilmek için yeni özelliklerini test etmeye devam ediyor. Sanal gerçeklik ve metaverse üzerinde yoğunlaşan Meta, avatar kullanımına da önem veriyor.

WhatsApp, avatar kullanımına başlıyor

Meta, Ekim ayı başlarında gerçekleştirdiği Meta Connect 2022 etkinliğinde Avatar kullanımının artacağını söylemişti. Şirkete ait tüm platformlara geleceğini belirten şirket, sözünü tutuyor. Son olarak WhatsApp, Avatar kullanımı için gerekli güncellemeyi kullanıcılarına dağıtmaya başladı.

Instagram, Facebook ve Messenger’da kullanıma sunulmasından aylar sonra WhatsApp’a da gelen özellik, profil fotoğrafı veya özel çıkartma olarak kullanılabilecek. Meta CEO’su Mark Zuckerberg haberi “Avatarları WhatsApp’a getiriyoruz! Artık avatarınızı sohbetlerde çıkartma olarak kullanabilirsiniz. Yakında tüm uygulamalarımızda daha fazla stil kullanıma sunulacak.” notuyla paylaştı.

WhatsApp, Avatar kullanımı için ilk olarak 36 özel çıkartma sunuyor. Ayrıca şirket,  zaman içinde aydınlatma, gölgeleme ve saç stili dokuları dahil olmak üzere stil geliştirmeleri alacağını söyledi. Güncelleme geldiğinde profil fotoğrafı ayarlarında bir “Avatar Kullan” seçeneği olacak.

Öte yandan Meta Connect 2022 etkinliğinde Avatarlar ile ilgili bazı yenilikler duyurulmuştu. Şirket, etkinlikte avatarların artık bacaklarının da olacağını söylemişti. Öyle ki bu yenilik tüm platformlarda geçerli olacak. Ancak bunun ne zaman WhatsApp’a geleceği bilinmiyor. Tüm bu gelişmelerinin yanı sıra insanların Meta, kullanıcıların avatarları için aksesuarlar satın almak için gerçek para harcayabilecekleri bir avatar mağazası olacağını duyurmuştu.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası