Yüz milyonlarca dolar boşa mı gitti? Starfield, düştükçe düştü

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen uzay temalı Starfield, önemli sayıda oyuncu kaybı yaşadı. İşte ayrıntılar…

Yüz milyonlarca dolar boşa mı gitti? Starfield, düştükçe düştü

Dünyaca ünlü oyun şirketi Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen Starfield, ilk olarak 2018’de duyuruldu, akabinde geçtiğimiz aylarda piyasaya sürüldü. Yüz milyonlarca dolar bütçe ayrılan oyun, şimdiye kadar ciddi sayıda satış gerçekleştirdi. Hatta çok satanlar listesine girmeyi başardı. Ancak oyuncuların beklentisi karşılanmadı gibi görünüyor.

Starfield oyuncu sayısı yüzde 97 düştü!

6 Eylül 2023’te çıkış yapan Starfield, uzay severlerin dikkatini çeken bir oyun oldu. 1000’den fazla gezegen ile oyuncuları bir galaksi macerasına çıkaran Starfield, bazı sorunlar nedeniyle oyunculardan olumsuz eleştiri topluyor.

Oyuncular, Starfield‘ın optimizasyon sorunlarından şikayetçiyken, grafik seviyesi ve animasyonlar da çok eleştiri topladı. Bununla beraber bazı oyuncular ise oyunun özgürce dolaşma imkanı sunmadığını söyleyerek eleştiride bulundu. Kısa süre önce ortaya çıkan bilgiler ise Starfield‘ın düştükçe düştüğünü gösterdi.

Steam‘de Starfield‘ın aylık ortalama oyuncu sayısının 7 bin civarına kadar düştüğü aktarılıyor. Yapım, birkaç ay önce 330 bin anlık oyuncu sayısı ile rekor kırmıştı. Buna göre yüzde 97 oranında bir oyuncu kaybının söz konusu olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Starfield, Steam bir yana dijital yayın platformu Twitch‘te ise izleyicisinin yüzde 99,97‘sini kaybetti. Oyunun en yüksek izleyici sayısı rekoru 552 bin idi. Son gelen bilgilerse 7 günlük ortalama izleyicinin 135’e kadar düştüğünü gösteriyor. Öte yandan oyunun sosyal medya hesaplarını takip eden kişi sayısının da düştüğünü görüyoruz.

Starfield için yakın zamanda önemli bir güncelleme yayınlanacak. Bunun oyuncu sayısını etkileyip etkilemeyeceğini göreceğiz. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası