SonTakip

Yerli otomobilden yeni gelişme: TOGG’dan batarya hamlesi!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ilk otomobilini 2022 yılında seri üretime hazır hale getirecek. Şirket, her gün bu amaç …

Yerli otomobilden yeni gelişme: TOGG’dan batarya hamlesi!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ilk otomobilini 2022 yılında seri üretime hazır hale getirecek. Şirket, her gün bu amaç doğrultusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

TOGG’un elektrikli araç üretimi için Bursa’da tesis kuracağı açıklandıktan sonra, maliyeti 22 milyar TL’ye olan fabrikanın yapımına Mayıs 2020’de başlandı. Ardından yine aynı yıl içerisinde marka ismi kararlaştırılıp, üretim anlaşmaları yapılmaya başlandı. Şimdi de bu anlaşmalara bir yenisi eklendi.

TOGG, SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri’ni kurdu

TOGG resmi Twitter ve Instagram hesabından yaptığı paylaşımla birlikte, Farasis Energy ile kurduğu ortaklık neticesinde enerji depolama çözümleri geliştirmek için, SIRO’yu kurduğunu açıkladı. Paylaşımda yeni kurulan şirketin otomobilin hangi noktalarına dokunacağını ve genel olarak teknik verilerin paylaşıldığı bir videoya da yer verildi.

SIRO neyi hedefliyor?

TOGG tarafından kurulan şirketin, başlıca görevi, yerli otomobiller için batarya üretmek olacak. Ancak şirket batarya üretiminin yanı sıra, üretmiş olduğu hücrelerin verimli bir şekilde çalışması ve otomobiller ile entegrasyonunun sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi içinde alternatif teknolojiler geliştirmesi bekleniyor.

SIRO aynı zamanda otomobil sektörü dışına da açılmayı planlıyor. Hem ülke içerisinde hem de uluslararası pazarda, ihtiyaca göre depolama çözümleri üretecek olan şirketin; bu konuda dışa bağımlılığı azaltması, temiz ve verimli bir enerji sistemi geliştirmesi bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası