SonTakip

Renk değiştiren araba BMW iX Flow tanıtıldı!

BMW bugün, renk değiştiren arabasını CES’te resmen tanıttı. Alman otomobil üreticisinin bu deneysel araca adını verdiği BMW iX Flow, temel …

Renk değiştiren araba BMW iX Flow tanıtıldı!

BMW bugün, renk değiştiren arabasını CES’te resmen tanıttı. Alman otomobil üreticisinin bu deneysel araca adını verdiği BMW iX Flow, temel olarak BMW’nin E Ink ile işbirliği içinde geliştirdiği bir renk değiştiren bir kağıt görünümünde görüntülendi.

Şu an için renk seçenekleri olarak yalnızca siyah ve beyaz bulunuyor. Ancak bu seçeneklerin zamanla artabileceği belirtildi. Ayrıca iX Flow’un elektroforetik teknolojisi de tercih ettiğiniz renk ve tasarımı ayarladıktan sonra hiç enerji kullanmıyor.

BMW iX Flow tanıtıldı!

Bu teknoloji ile sürücülere arabalarının görünümünü kişiselleştirmeleri için daha fazla seçenek sunuluyor. E Ink özellikli BMW iX Flow Projesinin başkanı Stella Clarke, “Bu, sürücüye kişiliğinin farklı yönlerini ve hatta dışarıdan değişiklikten duydukları zevki ifade etme ve arabalarına her binişlerinde bunu yeniden tanımlama özgürlüğü veriyor” dedi.

Ancak BMW, burada başka motivasyonlar olduğunu da savunuyor. Belki sürücüler, örneğin siyah, ısıyı emen bir yüzey yerine sıcak güneşli günlerde hafif bir yüzey seçebilirler. Şirket bugün yaptığı duyuruda “ Bu, araç elektrik sisteminin ihtiyaç duyduğu enerji miktarını ve bununla birlikte aracın yakıt veya elektrik tüketimini de azaltır. Tamamen elektrikli bir otomobilde, rengi hava durumuna göre değiştirmek de menzili artırmaya yardımcı olabilir. İç mekanda, teknoloji örneğin ön panelin çok fazla ısınmasını önleyebilir.” açıklamasında bulundu.

Genel olarak bakıldığında, bu güzel bir bonus, ancak çoğu insanın basitçe isteyeceği şey, süpervizör tarzı renk değiştiren bir araba. Ancak bu istek şimdilik gerçekleşemeyecek çünkü BMW iX Flow modeli aslında bir deney olarak görülüyor

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası