SonTakip

Yeni Nissan X-TRAIL gün yüzüne çıktı

Yeni Nissan X-TRIAL, e-Power aktarma organları ile birlikte 2022 yazında İngiltere’de satışa çıkmadan önce ilk kez ortaya çıktı. Hatırlayacağınız …

Yeni Nissan X-TRAIL gün yüzüne çıktı

Yeni Nissan X-TRIAL, e-Power aktarma organları ile birlikte 2022 yazında İngiltere’de satışa çıkmadan önce ilk kez ortaya çıktı. Hatırlayacağınız üzere X-TRAIL ilk kez 2020 yazında Kuzey Amerika “Rogue” kıyafetleri ile görünmüştü.

Ama şimdi Nissan, X-TRAIL‘i Şangay Motor Show‘da Avrupa kılığına bürüdü. Ancak İngiltere‘ye inmesi için 2022 yazına kadar bir yıl beklememiz gerekecek.

Nissan otomobil serilerini yenilemeye devam ediyor

Yeni X-TRAIL, North American Rogue‘dan çok farklı görünmüyor. Bu nedenle, mevcut X-Trail‘den biraz daha kısa ve biraz daha düşük olmasını, CMF’nin değiştirilmiş bir versiyonunda oturmasını beklemek mantıklı. 

Yeni Nissan X-TRAIL ‘in çıkış amacının, Nissan’ın aküyü şarj etmek için benzinli bir motor kullanan ve e-Power sisteminin gelişi olarak görülüyor.

Örneğin Qashqai‘de, 188 bg’lik bir elektrik motoruna güç veren pili şarj eden 1.5 litrelik bir benzinli motordan oluşuyor ve X-TRAIL‘in de aynı şeyi alacağı öngörülüyor.

Ancak, X-TRAIL’in benzinli seçeneklerle ve hatta bir plug-in hibritle birlikte gelebileceği düşünülüyor. Ancak başka bir yerde olsa bile Birleşik Krallık‘ta dizel motor sunulmayacak.

Nissan’dan Guillaume Cartier yeni araç ile ilgili şunları söyledi: “Nissan’ın serisinin yenilenmesi hız kesmeden devam ediyor. Yeni X-Trail, 2001 yılında ilk modelin piyasaya sürülmesinden bu yana Nissan için çok başarılı olan köklü SUV formülüne sadık kalacak. Daha fazla verimlilik, incelik, çok yönlülük ve kullanıcı dostu teknoloji sunacak. Ayrıca, ürün yelpazesindeki elektrikli crossover kuzenlerini tamamlayacak ve müşterilere günlük ihtiyaçları için elektrikli bir güç aktarım mekanizmasına sahip olağanüstü bir SUV verecek.”

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası