SonTakip

Yavaşlayan iPhone için Apple’a dava açıldı!

Yavaşlayan iPhone modelleri için Apple’dan itiraf gelmesinin ardından, kullanıcıların dava açması gecikmedi. İşte yavaşlayan iPhone için ilk dava!

Yavaşlayan iPhone için Apple’a dava açıldı!

Apple’ın pil performansı düşen cihazları korumak için yavaşlattığını itiraf etmesinin üzerinden birkaç gün geçerken, teknoloji devinin kullanıcılar tarafından açılan davalar ile karşı karşıya kalması uzun sürmedi.

Stefan Bogdanovich ve Dakota Speas isimli iki kullanıcı tarafından açılan davanın gerekçesi olarak, işlemci performansını kasıtlı olarak düşüren Apple’ın kullanım sözleşmesini ihlal etmesi gösteriliyor.

Yavaşlayan iPhone modelleri için Apple’a dava açıldı!

iPhone 7 kullanıcısı olduklarını belirten Bogdanovich ve Speas, iPhone 8 serisi dışındaki tüm iPhone modellerinin olması gerekenden çok daha düşük bir performans sergilediklerini ifade ediyor.

Apple’ın bu konuda kullanıcılara bilgi vermediğini belirten ikili, şirketin bu davranışı ile mevcut iPhone’ların satış değerlerini düşürdüğünü ve iPhone sahiplerini yeni modellere geçiş yapmaya zorladığını dile getiriyor.

Apple henüz dava hakkında bir açıklama yapmadı. Ancak, mahkemenin kullanıcıların düşüncelerini destekler nitelikte bir karar vermesi halinde teknoloji devinin nasıl bir adım atacağı şimdiden büyük merak konusu.

Söz daha fazla uzatmadan, Apple, iPhone’ları neden yavaşlatıyor? sorusu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek ve cihazlarını kontrol etmek isteyenleri aşağıda yer alan test videomuz ile baş başa bırakıyoruz.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/yavaslayan-iphone-apple-dava-acildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası