SonTakip

Hangi telefonun kamerası daha iyi?

Kameraya önem veren bir akıllı telefon kullanıcısı iseniz, sizin için en iyi amiral gemilerinin kamera performanslarını sergilediği görsellerini bir araya getirdik!

Hangi telefonun kamerası daha iyi?

Günlük hayatımızın bir parçası haline gelen akıllı telefonlar, hız kesmeden gelişmeye devam ediyor. Bugün hazırladığımız konu ile birlikte, en iyi amiral gemilerinin kameralarının  nasıl bir performans sergilediğini yapılan karşılaştırmalar ile birlikte gözler önüne serdik.

En iyi amiral gemilerinin kamera karşılaştırması!

Kamera delisi ve yeni bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız, kararınıza yardımcı olacak bir konu ile karşınızdayız. Haydi fazla lafı uzatmadan, e gemilerinin kameralarının kalitesini gözler önüne serelim!

Yapılan bu  karşılaştırma ile birlikte, HTC U Ultra, Galaxy S7 edge, iPhone 7 Plus ve LG G6 gibi iddialı amiral gemilerinin kamera kalitelerini rahatlıkla ayırt edebileceksiniz.

Hangi telefonun kamerası daha iyi?

Hatırlayacağınız üzere firmalar yeni amiral gemileri ile yakın zaman içerisinde kullanıcıları ile buluşmaya hazırlanıyor. 

Zamanla eski modelleri geride bırakacak olan bu yeni amiral gemileri özellikleri ile oldukça çok konuşuluyor.

Son zamanlarda kamera özellikleri ön plana çıkan HTC U Ultra, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus ve LG G6 için yapılan bu karşılaştırma ile birçok akıllı telefon kullanıcısının aklında kalan ‘‘ Hangi telefonun kamerası daha iyi?” sorusuna cevap bulacaksınız.

Aşağıdaki görseller hakkında kısa bir değerlendirme yapacak olursak, HTC U Ultra‘nın kamera çözünürlüğü ile ön plana çıktığını söylebiliriz.

En iyi ve gerçekçi görüntüyü kullanıcılara aktarmayı başarabilen HTC U Ultra, doğal ve yumuşak görüntüleri ile dikkat çekiyor. Diğer üç modelin kameralarını hakkında bir kıyaslama yaptığımız zaman ise, LG G6 ve Galaxy S7 Edge ile çekilmiş fotoğraflar dolgunluğu ve sivrilmeleri ile ön plana çıkıyor.

iPhone’un yeni amiral gemisi iPhone 7 Plus ile çekilen fotoğraf ise, sıcaklığı ile işleri bir adım öteye taşıyor. Kısacası Apple, iPhone için geliştirdiği kamera yazılımları ile fotoğraflara kattığı sıcaklık ve canlılık ile güzel görüntülere imza atabiliyor.

Fakat doygunluğu ve canlılığı ile birlikte ön plana çıkan Galaxy S7 Edge ve LG G6 ile çekilen bu fotoğraflar diğer rakiplerine göre daha iyi sonuç elde ettiğini görmekteyiz.

HTC U Ultra

Samsung S7 Edge

LG G6

iPhone 7 Plus

Hangi telefon yakından daha iyi fotoğraf çekiyor?

Eğer kamera aşığı bir akıllı telefon kullanıcısı iseniz, günlük yaşantısında gördüğünüz her güzel detayı elinizden geldiği kadar ölümsüzleştirmek istiyorsunuzdur.

Bu güzel bahar günlerinde yeni açmış ve cıvıl cıvıl renkleri ile adeta gözünüzü alacak bir çiçeği, fotoğraflayarak en güzel anını yakalamak istiyorsanız, size bu konuda önerimiz, iPhone 7 Plus olacak.

Diğer modellere göre en net görüntüyü yakalayan iPhone 7 Plus, odaklanma konusunda diğer rakiplerinden oldukça önde olduğunu görmekteyiz. Aşağıdaki görsellerde bakacağınızda, iPhone 7 Plus ile çekilmiş fotoğraf çiçeği daha ön plana çıkartıyor.

Diğer modellerde ise, arka plandaki yeşillik çiçeğin ön plana çıkmasına engel oluyor.  HTC U Ultra ile ilgili dikkat çekici bir detayı söylersek, U Ultra, renk üretimi konusunda rakiplerinden bir sonuç elde etmetke. Bu da şu anlama geliyor ki, doğa fotoğraflarında HTC U Ultra’nın performansı hoşunuza gidebilir.

LG G6 ve Galaxy S7 Edge ile çekilen fotoğraflar oldukça başarılı fakat,  odaklanan nesneyi ön plana çıKarmakta birazcık geri kaldığını söyleyebiliriz. 

HTC U Ultra

Galaxy S7 Edge

LG G6

iPhone 7 Plus

Hangi telefon düşük ışıkta daha iyi fotoğraf çekiyor?

Son zamanlarda kamera konusunda oldukça iddialı olan markalardan biri olan HTC ve Samsung bu konuda kafa kafaya bir mücadele veriyor.

Düşük ışıklı ortamlarda bile en net ve kaliteli fotoğrafı çekebilen, Galaxy S7 Edge bu konuda rakiplerini solladığını görmekteyiz.

Düşük ışıklı bir ortamda çekilen bu konağın fotoğrafını yakınlaştırıldığında, en iyi sonucun Galaxy S7 Edge‘den alındığına şahit olduk.

Rakibini hemen arkasından takip eden HTC U Ultra ise, rakibi gibi düşük ışıklı bir ortamda ayrıntılı ve net bir fotoğraf yakalayabiliyor. Bunu LG G6 ve iPhone 7 Plus için söylememiz pek doğru olmaz. 

HTC U Ultra

Galaxy S7 Edge

LG G6

iPhone 7 Plus


SONUÇ:

Bu dört modelin kamera açısında birbirlerine yakın bir performans sergilediklerini görmekteyiz. Kamera konusunda karşı karşıya gelen HTC U Ultra, Galaxy S7, LG G6 ve iPhone 7’yi, genel anlamda kıyaslama yaptığımızda ise kamera konusunda bu modeller içerisinden önerebileceğimiz, model ise Galaxy S7 Edge oluyor.

Rakiplerinin bir adım önünde olan Samsung‘un iddialı amiral gemisi, üst düzey ve ayrıntılı fotoğraflar üretebiliyor. Adeta profesyonel bir fotoğraf makinesi ile çekilmiş havası katan Galaxy S7 Edge’i ise yine aynı şekilde kaliteli ve net fotoğraflar üreten LG G6 takip ediyor.

Genel olarak kamera performansı konusunda oldukça iyi bir sonuç veren bu dört modeli birbirinden ayıran farklı özellikleri bulunuyor. Kısacası sizin tarzınıza hangi özellik uyuyorsa o modeli seçmeniz daha doğru olacaktır. 

HTC U Ultra

Galaxy S7 Edge

LG G6

iPhone 7 Plus

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/hangi-telefonun-kamerasi-daha-iyi-81032

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası