Xiaomi, MWC’nin ilk gününde artırılmış gerçeklik gözlüğünü tanıttı!

Teknoloji devi Xiaomi, MWC 2023’ün ilk gününde artırılmış gerçeklik gözlük tanıttı! Yeni gözlüğün özellikleri için işte detaylar..

Xiaomi, MWC’nin ilk gününde artırılmış gerçeklik gözlüğünü tanıttı!

MWC 2023, (Mobil Dünya Kongresi) bugün İspanya’nın başkenti Barselona’da başladı. Xiaomi de bu etkinlikte yeni akıllı telefon serisine ek olarak AR (artırılmış gerçeklik) gözlüğünü de tanıttı. Peki, Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition adlı gözlüğünün teknik özellikleri neler? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Xiaomi artırılmış gerçeklik gözlük teknik özellikleri ve tasarımı

Xiaomi’nin artırılmış gerçeklik gözlüğü, akıllı telefon ya da herhangi bir cihazla eşleşerek çalışacak. Çünkü gözlükte herhangi bir dahili depolama alanı yoktur ve çalışması için herhangi bir ana cihaza bağlanma ihtiyacı duyar. Xiaomi, bu şekilde Apple gibi cihazları arasında ekosistem oluşturuyor.

Xiaomi AR gözlük, kablosuz olarak çalışıyor ve gücünü de Snapdragon XR2+ Gen 1 işlemcisinden alıyor. Yani bu ürünü herhangi bir alanda cihaza bağlandığı sürece kullanmak mümkün.

Xiaomi’nin AR gözlük, göz başına 1200 nit tepe parlaklık sunuyor ve ek olarak Mikro OLED ekrana sahip. Teknoloji şirketi, bir de kullanıcının çevresini harita olarak çıkarmak için üçlü kamera kurulumu da artırılmış gerçeklik gözlüğüne ekliyor.

Teknoloji devi Xiaomi’ye göre Wireless AR Glass Discovery Edition modelinin gecikme süresi 50 ms. Bu da geleneksel kablosuz AR/VR karma gerçeklik gözlüklerinin gecikme sürelerine yakın bir seviyede. Yani şirket, bu kablosuz ürünüyle gecikme süresini kablolular ile aynı sürede tasarlanmış.

Öte yandan Xiaomi’nin gözlüğü, karbon fiber elementlere sahip magnezyum-lityum alaşımlı bir yapıya sahip ve 126 gram ağırlığında. Ek olarak ürünün fiyat etiketi ise henüz belli değil.Kaynak: Shiftdelete
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası