Xbox One için Japon oyunları beklemeyin!

Microsoft’un Japonya’da bir türlü dikiş tutturamamasının ardından Xbox One üzerinde Japon oyunlarına olan ilgisini de azalttığı ortaya çıktı.

Xbox One için Japon oyunları beklemeyin!

Microsoft’un Japonya’da bir türlü dikiş tutturamamasının ardından Xbox One üzerinde Japon oyunlarına olan ilgisini de azalttığı ortaya çıktı. Yani eğer konsolunuza Persona 5 ya da Nioh gibi Japon menşeili oyunlar bekliyorsanız, nefesinizi tutmadan beklemeniz hayırlı olacaktır.

Xbox One neden satılmıyor?

Japonya’da açıklanan rakamlar Microsoft’un Xbox One ve türevlerini satma konusunda ne denli başarısız olduğunu da gözler önüne serdi denilebilir. Haftada yaklaşık olarak 50 adet Xbox One S satabilen Microsoft, haftalık 20,000 adet satış gerçekleştiren Nintendo Switch ve PlayStation 4 Pro ile yarışabilecek durumda değil.

Bunun da bir yan etkisi olarak Japonya’da üretilen oyunların konsol için piyasaya sürülmemesi durumu yaşanıyor. Xbox markasının başındaki isim Phil Spencer, Play-Asia’ya verdiği bir röportajda da bu tarz oyunların Xbox One ailesi için de hazırlanmasını istediklerini fakat bunu başaramadıklarını belirtti.

Bugün ortaya çıkan bazı haberler ise Microsoft’un aslında böyle bir niyeti olmadığını ve Japon üretimi oyunlar konusunda yeteri kadar destek sağlamadığını iddia etti. NIS America’dan yapılan açıklamada, “Dürüst konuşmak gerekirse Microsoft’un konuya yaklaşımı pek de doğru ve destek amaçlı değil. Microsoft için Japon oyunları hala oldukça yeni bir pazar olarak görülüyor ve ne kadar başarı elde ettikleri umursanmıyor.” cümleleri sarfedildi.

NIS America’nın başındaki isim Takuro Yamashita ayrıca Microsoft’a yeni tekliflerle sürekli olarak gittiklerini fakat ne yazık ki istenen yönde bir tepki ile karşılaşmadıklarını da sözlerine ekledi.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/xbox-one-icin-japon-oyunlari-beklemeyin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası