Xbox kullanıcılarını sevindiren haber geldi!

2020 yılının ortasını geçerken, oyun severler tarafından beklenen konsolların çıkış tarihleri de yaklaşmaya başladı. PlayStation 5 ve Xbox Series …

Xbox kullanıcılarını sevindiren haber geldi!

2020 yılının ortasını geçerken, oyun severler tarafından beklenen konsolların çıkış tarihleri de yaklaşmaya başladı. PlayStation 5 ve Xbox Series X bu pazarda rekabet edecekken, birçok tüketicinin de kafası karışmış durumda. Xbox tarafı daha ucuz ve tüketici dostu bir strateji belirlerken, PlayStation tarafı ise özel oyunlarına güveniyor. Xbox Series X özel oyunları için beklenen açıklama da, Xbox yöneticisi tarafından yapıldı.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde iki Xbox modelinin üretimini durdurma kararı da almıştı.

Xbox Series X özel oyunları için beklenen açıklama yöneticiden geldi

2020 yılının sonlarına doğru yaklaşırken, PlayStation 5 ve Xbox Series X konsolları da oyun severler tarafından merakla beklenmeye devam ediyor. Bu zamana kadar yapılan tanıtımlar oyuncuları pek heyecanlandırmasa da, önümüzdeki yıllarda bu konsollara büyük yatırımlar yapılacağı kesin. Yıl sonunda çıkacak olan Cyberpunk 2077‘de, yeni konsollarda gelişmiş grafiklere sahip bir şekilde yerini alacak.

Xbox’un baş yöneticisi Phil Spencer, yayımladığı bir blog yazısında bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan, Xbox Series X özel oyunları da nasibini aldı. Birçok Xbox kullanıcısı, Series X modelinin gelmesi ile birlikte ellerindeki konsolun ne olacağını merak ediyordu. Spencer, önümüzdeki birkaç yıl boyunca Series X için özel oyun gelmeyeceğini açıkladı. Özellikle Xbox One X konsoluna sahip olan kullanıcılar, önümüzdeki birkaç yıl için rahat bir nefes alabilir.

Tabi bu “birkaç” yılın ne kadar olacağı kesin değil. Her ne kadar ilk etapta Series X için özel oyun gelmeyecek olsa da, önümüzdeki yıllarda çıkacak oyunların grafik kaliteleri Series X’de daha iyi olacak. Daha yüksek işlem gücü, ışın izleme teknolojisi ve SSD’nin verdiği avantajlar, yeni oyunlarda farkını hissettirecek. Ayrıca Spencer, özellikle oyun kumandaları olmak üzere mevcut Xbox aksesuarlarının Series X modelinde daha iyi çalışacağının sözünü verdi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası