Xbox bu yaygın özelliği kullananları banlıyor! İşte çözümü

Xbox’ın yaygın olarak kullanılan bir özelliği ban yemenize sebep olabilir. Bu risk, Baldur’s Gate 3 ve GTA 5 oynayanlar için daha yüksek.

Xbox bu yaygın özelliği kullananları banlıyor! İşte çözümü

Baldur’s Gate 3 ve GTA 5 gibi yetişkin içeriğe sahip oyunlar tüm oyunseverler tarafından oynanıyor. Ancak oyunların bazı detayları, masumca oyun oynayan Xbox kullanıcılarının banlanmasına sebep olabilir. İşte bilmeniz gerekenler…

Xbox’ta otomatik yükleme “ban” sebebi olabilir

Xbox Series X ve Series S‘in otomatik yükleme özelliği neredeyse tüm kullanıcılar tarafından kullanılıyor. Bunun yanında yanlışlıkla Xbox’ın izin vermediği bir engele takılmak, her oyunseverin korkulu rüyası haline geldi.

Xbox, oyuncuların buluta yetişkin içerik sahneleri yüklemesine kesinlikle izin vermezken, bu durum oyuncuları banlanma riskiyle karşı karşıya bırakıyor. Masumca oyun oynayan kullanıcıların birçoğu yasaklamaların kazara olduğunu düşünse de Xbox Destek, moderatörlerinin her kılibi detaylıca incelediğini ve politikaları ihlal edenleri banladığını söylüyor.

Yine de yanlışlıkla banlandığınızı düşünüyorsanız, otomatik yüklemeyi kapatıp oyuna kaldığınız yerden devam etmek sizi bu riskten kurtaracaktır.

Otomatik yükleme ve ban kaldırma

Suçsuz oyuncular, yanlışlıkla yüklenen içerikleri Xbox Destek ekibine açıklamaları durumunda yasaklarını kaldırabilir. Bu tehlikeden kaçınmanın bir yolu ise otomatik yüklemeleri kapatmak. İşte adım adım kapatma yönergeleri:

  1. Xbox Series X veya Series S cihazınızı açın.
  2. Xbox düğmesine basarak kılavuzu açın.
  3. “Profil ve Sistem” seçeneğine gidin.
  4. “Konsol Ayarları”nı açın.
  5. “Tercihler”e tıklayın.
  6. “Yakalamalar ve Paylaşımlar” seçeneğini bulun.
  7. “Otomatik Olarak Yükle” bölümünü kapatın.

Otomatik yüklemeler kapatıldıktan sonra oyuncular yanlışlıkla banlanma riski olmadan, oyunlarına kaldıkları yerden devam edebilir. Her ne kadar bu politika tartışmaya açık olsa da, oyuncuların Otomatik Yüklemeleri kapatması, masum oyuncuları ban yeme riskinden kurtaracaktır.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası