Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına Windows 10 müjdesi

Microsoft’un amiral sistemlerinden Windows 7 desteği yakın bir zamanda resmen sona erdi. Şirket Windows 7 kullanıcılarının en güncel Windows 10 …

Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına Windows 10 müjdesi

Microsoft’un amiral sistemlerinden Windows 7 desteği yakın bir zamanda resmen sona erdi. Şirket Windows 7 kullanıcılarının en güncel Windows 10 sürümüne geçmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor. Geçiş yapmak isteyip ücretsiz yükseltme hakkını kaybettiğini düşünenlere ise güzel bir haberimiz var.

Eski Windows kullanıcıları halen Windows 10 yükseltmesi yapabiliyor

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Windows 10’u piyasaya sürdükten sonra Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına ücretsiz yükseltme hakkı sundu. Bu geçiş süreci 2016 yılının sonunda resmi olarak bitti ancak ortaya çok farklı bir durum çıktı.

Reddit‘te yer alan bir gönderide Windows 7 ve 8.1 sürümlerinden ücretsiz yükseltmenin halen yapılabilir olduğu paylaşıldı. Paylaşılan bilgi üzerinden durumun doğruluğunu kontrol eden kullanıcılar, bu olayın gerçekten de var olduğunu tespit ettiler.

Eğer orijinal Windows 7 ya da 8.1 sürümü sahibiyseniz, hiçbir ek ücret ödemeden ve yeni lisans almadan Windows 10 ücretsiz yükseltme hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu yöntemle Windows 10’a yükseltip sisteminizi direkt yükseltmek yerine sıfırdan kurulum yaparsanız bu haktan yararlanamayabilirsiniz. Ancak yükseltmeden sonra temiz kurulum yapabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası