SonTakip

Windows 10’a Windows 11 özelliği geldi!

Microsoft son aylarda odağını Windows 11’e çevirmiş olsa da Windows 10, 2025 yılına kadar güncellenmeye devam edecek. Ortada yeni bir işletim …

Windows 10’a Windows 11 özelliği geldi!

Microsoft son aylarda odağını Windows 11’e çevirmiş olsa da Windows 10, 2025 yılına kadar güncellenmeye devam edecek. Ortada yeni bir işletim sistemi varken Windows 10’un ne derecede destekleneceğini ilerleyen günlerde göreceğimizi söylemiştik. Microsoft’un Windows 10’u destekleme planları kapsamında Windows 11’deki özellik Windows 10’a da geldi.

Windows 11 özelliği, Windows 10’a da geldi

Windows 11’in erken sızıntılarından beri ekran görüntülerinde gördüğümüz ve bizzat deneyimlediğimiz gündem takibi, Windows 10’a da eklendi. Bu küçük özellik görev çubuğunda hava durumu ile birlikte gündemden gelişmeleri takip etmenizi sağlıyor. Windows 10’a daha önce görev çubuğunda hava durumunu gösteren opsiyonel bir özellik görmüştük. Yeni güncelleme ile bu özellik Windows 11’de olduğu gibi detaylanıyor.


Windows 10’a gelen özellik

Yeni özellik, Microsoft’un resmi blogundan duyuruldu. Duyurunun başlığına göre bu özellik kullanıcıların gündeme bağlı kalmasını kolaylaştıracak. Eğer özelliği kullanmak istemiyorsanız görev çubuğuna sağ tıklayıp ilgili ayarı kapatabilirsiniz.

Microsoft, Windows 10’u desteklemeye devam edecek

Windows 11 geçtiğimiz ayın sonlarında tanıtıldı. Henüz beta aşamasına bile yeni geçen bir işletim sistemi, pazar payı epey yüksek. Dolayısıyla iki yıl sonra bile Windows 10 aktif olarak güncellenecektir. Güncelleştirme desteği 2025 yılında son bulduğunda, Windows 10 toplamda 10 yıllık bir ömür geçirmiş olacak.

Ayrıca Windows 11’in güncel sistem gerektirmesi, sadece birkaç yıl önce aldığınız bilgisayar için bile bir engel olabiliyor. Bu yüzden Windows 11 pazar payının genişlemesindeki en büyük engelin donanım uyumu olduğunu pek çok kullanıcı savunmakta.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası