Windows 10 kullanıcıları yeni güncellemeden şikayetçi!

Yeni Windows 10 güncellemesi bazı bilgisayar oyunlarının açılmasında gecikmelere ve bazı diğer uygulamalarda da sorunlara neden oluyor.

Windows 10 kullanıcıları yeni güncellemeden şikayetçi!

Microsoft geçtiğimiz günlerde Windows 10 için KB5028166 isimli temmuz ayı yamasını yayınladı. 11 Temmuz tarihinde yayınlanan yama Windows 10 için çeşitli güvenlik güncellemelerini içeriyordu. Ancak kullanıcılardan gelen tepkilere bakacak olursak yeni güncelleme, Windows 10 kullanıcılarını pek memnun etmemiş gibi görünüyor.

Windows 10 güncellemesi sorunları da beraberinde getirdi

Windows 10’un en son güncellemesinin bazı bilgisayar oyunlarının açılmasında gecikmelere, oyun performansında düşüşe ve bazı diğer uygulamalarda da sorunlara neden olduğu belirtiliyor. Birçok Reddit kullanıcısı bu durumdan şikayetini dile getiriyor.

Güncellemeden sonra oyun ve uygulamaların açılışında gecikme yaşadığını belirten birçok kullanıcı bulunuyor. Ayrıca oyunlarında donmalar ve çökmeler yaşandığını söyleyen kullanıcılar da mevcut. Microsoft’tan ise henüz bu konuda bir açıklama yapılmış değil.

Chrome ve diğer uygulamaların açılmasının oldukça uzun sürdüğünü belirten bir başka kullancı ise web sayfalarının açılmasında da gecikmeler yaşandığını ifade ediyor. Ayrıca bu gecikmeler sonucunda web sayfasında “sayfa yanıt vermiyor” ifadesiyle karşılaşıldığı da gelen bilgiler arasında.

Sorunun son güncellemeden kaynaklanıp kaynaklanmadığı için bazı kullanıcılar ise KB5028166 yamasını kaldırmış durumda. Son yamayı kaldıran kullanıcılar, sonrasında bilgisayarlarının eski hâline döndüğünü ifade ediyor. Yamayı kaldıran kullanıcılar, sorundan kurtulmak için diğer kişileri de aynı yolu denemesini tavsiye ediyor.

Oyun ve diğer uygulamalarda yaşanan gecikmelerin yanı sıra KB5028166 yamasının kendisinin de yüklenmesinin oldukça uzun sürdüğü yapılan ifadeler arasında. Güncellemenin kimi zaman saatler aldığını ifade eden kullanıcılar, sonrasında yaşanan sorunlarla birlikte hayal kırıklığı yaşamaya devam ediyor.

Microsoft’un güncelleme ile sorunlu bir hâle gelen Windows 10 sürümünü kısa süre içerisinde yeni bir yama ile birlikte düzeltmesi bekleniyor. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası