WhatsApp’tan ekran görüntüsünü engelleyen yeni özellik!

WhatsApp, profil fotoğrafı için yeni bir güncelleme getiriyor. Artık kimse bu fotoğrafları kaydedemeyecek!

WhatsApp’tan ekran görüntüsünü engelleyen yeni özellik!

Son sızıntılara göre WhatsApp, yakın zamanda profil fotoğrafı için kapsamlı bir güncelleme getirecek. Buna göre, artık hiç kimse sahip olduğunuz profil fotoğrafını kaydedemeyecek. Bu yeniliğin, uygulamanın alacağı gizlilik önlemlerinden yalnızca bir tanesi olduğu belirtiliyor.

WhatsApp, profil fotoğrafı konusuna noktayı koyuyor

Konu üzerine uzun süredir kafa yoran WhatsApp yönetimi, bu sefer kesin çözüm getirecek gibi görünüyor. Profil fotoğraflarının kötü niyetli kişilerin eline geçmesi, kimlik hırsızlığından dolandırıcılığa kadar birçok farklı suça davetiye çıkarabiliyor. İşte detaylar…

Henüz beta sürümünde olan güncellemede, karşıdaki kişinin profil fotoğrafını herhangi bir şekilde kaydetmeye çalıştığınızda direkt olarak uyarı alıyorsunuz. İddialara göre bu yasağı atlatmanın bazı yolları olsa da, teknik bilgisi olmayan sıradan kullanıcıların bu yasağa takılacağı kesin.

Şu an WhatsApp’taki profil fotoğrafımızı sadece kişilerimize gösterme seçeneğine sahibiz. Ancak güvenilir olduğunu düşündüğümüz kişi listesindeki insanların da kasıtlı ya da kasıtsız olarak bir güvenlik zafiyetine yol açabileceğini unutmamak gerekiyor.

Kişisel veri güvenliğini artıracağı iddia edilen yeni güncellemenin hangi tarihte kullanıma sunulacağı ise bilinmiyor. Ancak günün sonunda kullanıcıların deneyimini iyileştirecek bir yenilik olmasını umuyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası