WhatsApp’tan Android için arayüz değişikliği!

WhatsApp, mesaj menüsü için tasarım değişikliğine gidiyor! Yalnızca Android cihazlar için yapılacak güncelleme, henüz Beta sürümünde.

WhatsApp’tan Android için arayüz değişikliği!

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp, son günlerde yeni özellik sayısını oldukça artırdı. Özellikle Telegram gibi kullanıcılarına çeşitli özellikler sunan rakiplerine karşın WhatsApp, sade tasarımı ve basit arayüzüyle dikkat çekerken şimdi bu durum değişecek gibi gözüküyor. Öyle ki WhatsApp mesaj menüsü için farklı tasarımlar kullanacak.

Android kullanıcılarında WhatsApp mesaj menüsü değişiyor!

WABetaInfo tarafından bildirildiği üzere WhatsApp şu anda Android cihazlarda mesaj menüsü için yeni bir tasarım üzerinde çalışıyor. WhatsApp’ın mevcut sürümünde bir mesaja basılı tutulduğunda tepki verilebilecek emojiler sıralanırken, Beta sürümünde test edilen tasarımda emojilerin yanı sıra silme ve iletme gibi eylemler yer alıyor.

Bu tasarımın öncesinde bu eylemlerin yeri üst kısımdaki çubuktaydı. Şimdi ise üst kısım mesaj menüsü için kullanılmayacak. Artık ”Bilgi, Yıldızlama, Yanıtlama, İletme ve Silme” butonları mesaja basılı tutulduğunda direkt olarak mesajın altında yer alacak.

Bu özellikle birlikte WhatsApp Android sürümünün, IOS’daki ile benzer olması dikkat çekiyor. Şirket, iki işletim sisteminde de benzer bir tasarıma geçerek uygulamayı standart haline getirmek istiyor olabilir. Tekrardan belirtelim, eğer Beta sürümü onaylanırsa bu tasarım Android cihazlar için olacak.

WhatsApp’ın beta programına resmi olarak kayıtlıysanız, güncellemeyi Play Store’dan alabilirsiniz. Beta programına resmi olarak kayıtlı olmayanlar için ise özelliğin ne zaman resmi olarak geleceği belirsiz durumda.

Son günlerde çok fazla özelliği Beta sürümünde test eden WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğini de Beta sürümünde test ediyor. Bir iki hafta içerisinde tüm kullanıcılara açılması planlanan özellik, uygulamanın tasarım değişikliği ve birçok alanda rakiplerine yetişmesi konuda aceleci olduğunu gösteriyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası