WhatsApp’a saçma bir özellik daha geldi: WhatsApp Sesli Durum!

WhatsApp Sesli Durum özelliği sonunda geldi. Kullanıcıların ilk başta anlamlandıramadığı özellikle ilgili detaylar haberimizde…

WhatsApp’a saçma bir özellik daha geldi: WhatsApp Sesli Durum!

Her geçen gün Meta, WhatsApp üzerinde yeni bir şeyler denemeye devam ediyor. Bugün WhatsApp’a gerçekten anlamsız yeni bir özellik daha geldi. Özelliğin neden geldiği, ne işe yarayacağı, kimin kullanacağı ise tamamen bir merak konusu. İşte WhatsApp sesli durum özelliği ile ilgili detaylar…

Ne işe yarayacağı bilinmese de geldi: İşte WhatsApp Sesli Durum özelliği!

WhatsApp Sesli Durum özelliği, Android 2.23.2.8 güncellemesiyle kararlı sürüme gelmeye başladı. Yenilik, adından da anlaşıldığı gibi ses kaydı yaparak WhatsApp durum üzerinden paylaşım yapmayı sağlıyor. Bu sesler, en fazla 30 saniyeye kadar paylaşılıyor. 30 saniye sınırının ilerleyen zamanlarda daha üst sınıra çekilmesi ise muhtemel.

Yukarıda yer alan görselde olduğu gibi ses kayıtları, durum güncellemesinin sağ alt köşesinde yer alacak. Ek olarak kullanıcılar, paylaşmadan önce ses kaydını dinleyebilecek ve bu şekilde paylaşımları üzerinde kontrol sahibi olacak. Özellik ses kaydını istenirse herkese istenirse sadece bazı kişilere gönderecek. Tamamen kullanıcı odaklı.

WhatsApp Sesli Durum güncellemeleri, normal paylaşımlarda da olduğu gibi 24 saat geçtikten sonra kendi kendine silinecek. Fakat kullanıcıları, gerekli gördüğü halde önceden de silerek yine paylaşımı üzerinde kontrol sahibi olacak.

Özellik aslında Mart ayında paylaşılmıştı. Ancak beta sürümü ile kullanıcılara sunulan yeni özellik ilk etapta bölgesel kullanıcılarda test edildi. Ardındansa dağıtımlar başladı ve bugün Türkiye’de aktif olarak kullanılabilir oldu. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası