SonTakip

WhatsApp’a grupları karıştıracak bir özellik geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gruplar için birtakım yeni özellik alıyor. Bu özelliklerin başında grup yöneticilerinin daha fazla …

WhatsApp’a grupları karıştıracak bir özellik geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gruplar için birtakım yeni özellik alıyor. Bu özelliklerin başında grup yöneticilerinin daha fazla kontrol alması bulunuyor. Şu anda test aşamasında olan özellik sayesinde grup yöneticileri başka bir katılımcı tarafından gönderilen mesajı silme hakkına sahip olacak.

WhatsApp’ta grup yöneticisi istediği mesajı silebilecek

WhatsApp, kullanıcı deneyimini arttırmak için dönem dönem yeniliklere başvuruyor. Android için WhatsApp beta v2.22.17.12 sürümünde test edilmeye başlanan yeni özellikler, WhatsApp gruplarının daha fonksiyonel olmasını sağlayacak.

WABetaInfo’nun paylaştığı yeni sürüm, WhatsApp’a birden fazla yenilik geleceğini ortaya koydu. Platformun yeni güncellemedeki temel amacı yöneticilerin gruplarda daha fazla denetim yapabilmesini sağlamak.

Yeni WhatsApp özelliği kapsamında bir mesajın grup yöneticisi tarafından silinmesi tüm katılımcılara gösterilecek. Beta aşamasındaki özelliğin ekran görüntüsünde “Yönetici olarak bu mesajı sildiniz” uyarısı veriyor. Diğer katılımcılar ise silinen mesajı “Yönetici bu mesajı sildi” şeklinde görüyor.

Platformun üzerinde çalıştığı bir diğer yenilik ise WhatsApp sohbet botu oldu. Bu bot, uygulamaya getirilen yenilikleri kullanıcılar ile paylaşacak. Bu şekilde kullanıcılar, yeni özelliklerden anında haberdar olabilecek.

Yeni özellikler Android için WhatsApp beta v2.22.17.12 sürümünde test ediliyor olsa da, yakın zamanda tüm kullanıcılara açılacağını düşünüyoruz. iOS kullanıcıları için benzer bir betanın hazırlanıp hazırlanmadığı ise şimdilik belirsiz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası