WhatsApp’a gelecek yeni özelliği çok beğeneceksiniz!

WhatsApp, Android’de mesajları tarihe göre aramayı kolaylaştıran yeni bir özellik sunuyor. İşte WhatsApp eski mesajlar böyle bulunacak!

WhatsApp’a gelecek yeni özelliği çok beğeneceksiniz!

Halihazırda iOS, Mac masaüstü ve WhatsApp Web‘de mevcut olan özellik sonunda Android’e de geliyor. Artık WhatsApp eski mesajları bulmak için sohbetlere gömülmeden mesajları tarihine göre kolayca arayabileceksiniz.

Android’de WhatsApp eski mesajları bulmak için tarihe gidebileceksiniz

Mark Zuckerberg, bu yeni özelliği kendi WhatsApp kanalında duyurdu. Hatta eski bir Karaoke sohbetini ararken çekilmiş bir videosunu paylaştı.

Belirli bir tarihte bir sohbet aramak için ilgili kişi veya grup sohbetine dokunun. Ardından kişi veya grup adının hemen altında bulunan arama düğmesine basın. WhatsApp sürümüne göre sağ üst köşedeki üç nokta menüsüne dokunmanız ve Arama seçeneğini seçmeniz de gerekebilir.

Takvimi gördüğünüzde dokunun ve istediğiniz tam tarihi seçin. Artık o günün mesajlarına direkt olarak bu yöntemle birlikte ulaşabilirsiniz. Ancak bu özellik, bir tarihte bir sohbet bulmaya sınırlı. Yani, bir tarih aralığında arama yapmayı düşünüyorsanız mümkün değil.

Daha önce, WhatsApp araması tamamen anahtar kelimelerle ilgiliydi. Bir kelime yazınca o anahtar kelimeye sahip tüm mesajları teker teker aramak durumunda kalıyordunuz. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık aradıklarını bulmak için elinden geleni ardına koymadan kaydırmak zorunda değiller. Sadece belirli bir mesajın veya medya dosyasının tarihini hatırlayın, gerisi kolay.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası