SonTakip

WhatsApp’a beklenen özellik geldi: iOS’tan Android’e sohbet taşıma

WhatsApp yakın zamanda iOS ve Android cihazlar arasında sohbet transferini kolaylaştıracağını duyurmuştu. iPhone’dan Android’e geçerken sorun …

WhatsApp’a beklenen özellik geldi: iOS’tan Android’e sohbet taşıma

WhatsApp yakın zamanda iOS ve Android cihazlar arasında sohbet transferini kolaylaştıracağını duyurmuştu. iPhone’dan Android’e geçerken sorun yaşayan kullanıcılar, yeni özellikle memnun olacak. WhatsApp için yeni mevcut olan sohbet taşıma özelliğini nasıl kullanabileceğinizi anlattık.

WhatsApp için beklenen sohbet taşıma özelliği, Samsung cihazlara geldi

Sohbet taşıma özelliği WhatsApp için yeni gelen güncellemeyle mümkün oluyor. Eğer sohbetlerinizi aktarmak istiyorsanız öncelikle iki cihazdaki WhatsApp uygulamalarının güncel olduğundan emin olun. Yani Android için 2.21.17.25 sürümünün üzerini, iOS için ise 2.21.170 sürümünün üzerini kullanıyor olmalısınız. WhatsApp’ta sohbet taşıma özelliğini kullanabilmek için bir diğer gereksinim ise Samsung marka bir cihaza sahip olmak. Özellik şu an Samsung için mevcut olsa da ilerleyen haftalarda Android 10’u çalıştıran diğer Android telefonlar içinde kullanılabilir olacak.


WhatsApp sohbet taşıma

Eğer Samsung’un güncel bir modeline sahipseniz aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli:

  • iPhone’unuzdaki WhatsApp ayarlarına gidip “Sohbetler” sekmesine girin.
  • Açılan sayfada “Sohbetleri Android’e taşı” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunun.
  • Sohbetlerinizin aktarılabilir hale gelmesi için onay verin. Eğer sohbetleri aktaracağınız Samsung telefonda başka bir numara kullanıyorsanız alt taraftaki “Farklı bir telefon numarasına mı aktarmak istiyorsunuz?” seçeneğini takip edin.
  • iPhone’dak işlemleri tamamladıktan sonra hazır olduğunuza dair bir uyarı göreceksiniz.
  • iPhone’unuza data kablosunu takın ve kablonun diğer ucunu OTG aparatına takın. Eğer Samsung’un üst segment bir cihazını kullanıyorsanız bu aparat kutu içeriğinde olmalı. Eğer bu aparata sahip değilseniz bir tane edinmeniz gerekiyor.
  • OTG aracılığıyla iki telefon arasında kablo bağlantısını kurduktan sonra SmartSwitch uygulamasını açın ve adımları takip edin.
  • Sizden QR kod okutmanız istenecek ve bunu yapmanızın ardından WhatsApp sohbet taşıma işlemleri başlayacak.
  • İşlemler esnasında iPhone’unuzdaki WhatsApp uygulamasından çıkış yapılacak. Çünkü WhatsApp henüz çift cihaz kullanmayı desteklemiyor.

Bu adımları takip ederek iPhone’unuzdan Samsung cihazınıza sohbetlerinizi tam olarak aktarabiliyorsunuz. İlerleyen günlerde bu özellik diğer Android 10 üzeri telefonlar için de sunulacak. Diğer telefonlar için destek geldiğinde adımları güncellemiş olacağız.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası