SonTakip

WhatsApp uzun video gönderme nasıl yapılır?

WhatsApp, günlük hayatta paylaşımın en çok yapıldığı uygulamalardan birisi. İçeriğimizde platformda uzun video gönderme yöntemlerini anlattık

WhatsApp uzun video gönderme nasıl yapılır?

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, hiç kuşkusuz günlük hayatta en çok kullanılan platformlar arasında yer alıyor. Mesajlaşma ve çeşitli dosya gönderimi için kullanılan uygulama, küçük dokunuşlarla daha kullanışlı hale gelebiliyor. Bu içeriğimizde WhatsApp üzerinden uzun video gönderme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

WhatsApp’ta uzun video gönderme yöntemleri

WhatsApp, kullanışlı arayüzü ve hızı nedeniyle birçok paylaşım için tercih edilen uygulamaların başında geliyor. Ancak söz konusu video gönderme olduğunda platform bir dizi sorunlar karşınıza çıkarıyor. Bunlardan birisi de uzun video gönderme konusu.

İlk olarak “Ataç” simgesinden “Galeri” kısmına girip bilindik yöntemle video göndermek istediğinizde 16 MB sınırlamasıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Ancak bunun “Galeri” yerine “Belge” kısmından gönderim yapmayı denerseniz bu sınır 100 MB’a kadar çıkıyor. Göndereceğiniz video bu aralıktaysa kolayca gönderme işlemini yapabilirsiniz.

Eğer göndereceğiniz video 100 MB’ın üzerindeyse ve “Belge” üzerinden göndermeyi denerseniz “Dosya gönderilemiyor” uyarısıyla karşılaşırsınız. Bu durumda bazı farklı yöntemler denemek zorundasınız. Bu noktadan sonra iki popüler yöntemden birini tercih ederek devam etmelisiniz.

İlk olarak video boyutunu düşürerek gönderim aralığına çeken bazı uygulamaları kullandığınız akıllı telefonunuza göre “Play Store” ya da “App Store” aracılığıyla elde etmelisiniz. Elbette boyut düştüğü için videonun da kalitesi düşmüş olacağını unutmamalısınız.

Eğer boyut düşmeden 100 MB ve üzeri bir video göndermek istiyorsanız bulut sistemi en iyi seçenek olarak karşımıza çıkıyor. OneDrive, Dropbox, Google Drive ve benzeri hizmetler ile ile büyük boyutlu videoları sıkıştırmadan gönderebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası