SonTakip

WhatsApp, Android kullanıcılarına şikayet özelliği getirdi

Son zamanlarda yeni özellikleriyle gündeme gelen popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta mesaj şikayet etme dönemi başlıyor. Birkaç gün önce …

WhatsApp, Android kullanıcılarına şikayet özelliği getirdi

Son zamanlarda yeni özellikleriyle gündeme gelen popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta mesaj şikayet etme dönemi başlıyor. Birkaç gün önce iOS kullanıcıları için yayınlanan Beta güncellemesinde grupları daha eğlenceli bir hale getiren platform, şimdi de Android için yeni sürüm yayınladı.

Yayınlanan yeni WhatsApp Beta, daha öncesinde iOS’da da test edilen bir özelliği Android’e getirdi. iPhone ve iPad’lere 2.21.190.12 sürümünde sunulan mesaj bildirme butonu yaygınlaşıyor. Peki sistem nasıl çalışıyor? Tüm bunları sizler için anlattık.

WhatsApp’ta şikayet dönemi!

Android için yayınlanan WhatsApp Beta 2.21.20.1 güncellemesinde kullanıcılara yeni bir özellik sunuldu. Yeterince güvenli olmayan sanal dünya, birçok insana sıkıntı yaşatıyordu. Her ne kadar bu durum pek değişmeyecek olsa da, gönderilen yeni sürüm tatmin edici bir düzenlemeyi beraberinde getiriyor. WhatsApp’ta artık mesaj şikayet edilebiliyor.

Tanımadığınız insanlardan gelen spamlar, tehditler ve problem teşkil edebilecek tüm mesajlar ufak bir işlem ile WhatsApp’a şikayet edilebilecek. Yayınlanan yeni sürüm, karşı tarafın yolladığı kötü niyetli mesajı güvenlik problemi yaşanmadan bildirilebilmesine olanak sağlıyor.


Kaynak: WABetaInfo

Oldukça basit olan bu işlemde şikayet edilecek mesajın üzerine basılı tutarak seçmeniz gerekecek. Daha sonrasında sağ üst köşedeki üç noktaya basmanız ve menüyü açmanız sizi son aşamaya getirecek. Bu bölümdeki Bildir butonuna tıklamanız yeterli olacak. Sonrasında mesaj platforma iletilecek.

Aynı zamanda bu işlem sırasında diğer mesajlar uygulama ile paylaşılmayacak. Yalnızca raporlanması gereken mesaj seçildiğinden WhatsApp diğer konuşmalara ulaşamayacak. Güncelleme ilk etapta Beta kullanıcılarına sunulacak. Test aşaması tamamlanır tamamlanmaz diğer insanlar da bu özellikten faydalanabilecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası