Warzone için kritik aşama: İkonik harita değişiyor!

Call of Duty: Warzone, şu sıralar en çok oynanan online oyunlardan biri. Oyunun ücretsiz olması ve Call of Duty gibi güçlü bir markaya ait …

Warzone için kritik aşama: İkonik harita değişiyor!

Call of Duty: Warzone, şu sıralar en çok oynanan online oyunlardan biri. Oyunun ücretsiz olması ve Call of Duty gibi güçlü bir markaya ait olması, oyuncu kitlesini genişletmesindeki en büyük etkenler. Son zamanlarda güncelleme sıklığını artırarak oyunun içeriğini güncel tutan Activision, Warzone için en önemli güncellemelerden birini getirmek üzere olduğunu duyurdu. Bu güncelleme, Fortune’s Keep adındaki yeni Warzone haritasını oyuna getiriyor.

Her battle-royale oyununun ikonik bir haritası vardır ve bu haritalar pek sık değişmez. Bunun amacı, oyuncuların oynanış alışkanlıklarının zarar görmemesidir. Warzone da bu stratejisini yıllarca korudu ancak, geçen uzun zamanın ardından haritanın değişme vakti geldi.

Warzone, Fortune’s Keep haritasına geçiyor

Activision, Warzone’a dair içerik üreten yayıncılara bir pasta göndererek yeni bir haritanın geldiğinin mesajını vermişti. Uzun süredir oynadığımız Island haritasının yerine başka bir haritanın geçecek olması, oyuncular arasında büyük yankı uyandırdı. Bugün Activision tarafından gelen paylaşımla harita değişikliği doğrulandı ve Fortune’s Keep adını taşıyan haritayla ilgili daha fazla detay verildi.

Henüz haritanın görünüşüyle ilgili ekran görüntüleri paylaşılmamış olsa da bölgeleri net olarak görebiliyoruz. Warzone için köklü bir değişiklik yaratacak olan Fortune’s Keep, kısa sürede pek çok olumsuz yorum alsa da bunların şimdilik önyargıdan ibaret olduğunu kabul etmek gerek. Harita yayınlandığında veya en azından ekran görüntüleri paylaşıldığında daha tutarlı yorumlar yapabileceğiz.

Warzone, bir taraftan hilecilerle mücadele ederken bir taraftan da yeni bir oyun geliştiriyor. Yeni nesil konsollara has bir deneyim sunması için tasarlanan yeni Warzone, 2023-2024 yıllarında ayrı bir oyun olarak çıkacak. O zamana kadar başka bir harita değişimini görmemiz de olasıdır.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası