SonTakip

Volkswagen’in sürücüsüz minibüsü: ID.Buzz

Volkswagen, retro tarzı elektrikli kamyonetler kullanarak Argo AI sürücüsüz sistemlerini bu yıl Almanya’da test etmeye başlayacak. Geçtiğimiz …

Volkswagen’in sürücüsüz minibüsü: ID.Buzz

Volkswagen, retro tarzı elektrikli kamyonetler kullanarak Argo AI sürücüsüz sistemlerini bu yıl Almanya’da test etmeye başlayacak.

Geçtiğimiz dönemlerde VW, elektrikli minibüsünün 2022 yılına kadar satış kanallarına ulaşacağını açıklamıştı. Ancak bir süre sonra Alman otomobil firması bu duyuruyu kaldırdı. Duyurunun kalkmasından sonra ise firmanın ticari bölümünden gelen haberler, aracın gelecek yıl için hala şansı olduğunu doğruladı.

ID.Buzz Almanya yollarında test edilmeye başlayacak

Bunun da ötesinde VW Otonom Sürüş Yöneticisi, Christian Senger konuyla alakalı Bu yıl ilk kez Almanya’da Argo AI’nın otonom sürüş sisteminin gelecekteki ID’nin bir versiyonunda kullanılacağı saha denemeleri yapıyoruz” açıklamasında bulundu ve iddiaları netleştirdi.

Ek olarak Argo AI‘ın, Ford ve Volkswagen’in yatırım yapmak ve geliştirmek için ortak olduğu otonom sürüş teknolojisi olduğunu belirtelim.

İki otomobil firması, kentsel alanlarda çalışabilen otonom minibüslerle bir araç çağırma ve havuz oluşturma konseptini güçlendirmek için ID.Buzz‘a dayanan kendi kendine sürüş teknolojisini kullanmak adına minibüsler geliştiriyor.

VW yeni bir duyuru ile Almanların her an yollarda görebilecekleri sürücüsüz test aracının konsept taslağını yayınladı. 

Lidar sensörleri köşelerde görülen ve tavana monte edilmiş bir çıkıntısı bulunan minibüs, Autoblog‘un belirttiği gibi, önceki ID.Buzz sürümlerinde gördüğümüz retro temalı iki ton renk şemasına sahip değil. VW minibüsleri nasıl bir hale getireceğini görmek için ortaya çıkmasını beklememiz gerektiği düşünülüyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası