SonTakip

Vegan dondurma üretildi

Vegan dondurma üretildi

Veganların uzun süredir beklediği, herhangi bir hayvansal ürün barındırmayan dondurma, Perfect Day adlı şirket tarafından üretildi. Şirket vegan dondurma üretmenin sırrını da açıkladı.

Vegan dondurma nasıl üretiliyor?

Perfect Day, yaklaşık 5 senelik çalışmanın ve 60 milyon dolarlık mâli desteğin ardından, vegan dondurmayı ürettiğini açıkladı.

Genetiği değiştirilmiş mayaları kullanarak yapay hayvansal ürünleri üretmeyi başaran şirket, bu şekilde tamamen vegan dondurmalara üretebilmeyi başardı.

Daha önce üretilen vegan dondurmaların aksine Perfect Day, ürettikleri dondurmanın lezzet olarak da orijinalini aratmadığını belirtti.

Üretilen dondurma, lezzet konusunda başarısız olan önceki vegan dondurmaların aksine, lezzet olarak da orijinaline yakın olması nedeniyle oldukça dikkat çekti.

Her ne kadar vegan insanlar için oldukça sevindirici bir gelişme olsa da, bu ürünün genetiği değiştirilmiş şekilde üretilmiş olması sağlığa zararlı olup olmadığı sorusunu akıllara getirdi.

Avrupa Uzay Ajansı zıplayan robotu tanıttı

Düşük yerçekimli bir ortamda hareket etmenin en kolay yolu hep zıplamak olmuştur. Bu hızlı hareket için Avrupa Uzay Ajansı’nın geliştirdiği zıplayan robot SpaceBok tanıtıldı.

Çeşitli sağlık kuruluşlarından onay alması durumunda, ürün satışa çıkabilecek.

Son dönemlerde artan vegan sayısı sayesinde, sektörde vegan dondurmaya yönelik bir ihtiyaç olduğunu belirten şirket yetkilileri, geliştirdikleri bu ürün ile sektördeki bu boşluğu kapatabilecekleri konusunda hemfikir.

https://shiftdelete.net/vegan-dondurma-uretildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası