SonTakip

Uyuşturucuya özendirdiği iddia edilen uygulama AppStore’a döndü

Uyuşturucu tüketimini veya satışını teşvik eden uygulamaları yasaklayan App Store, topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Amphetamine …

Uyuşturucuya özendirdiği iddia edilen uygulama AppStore’a döndü

Uyuşturucu tüketimini veya satışını teşvik eden uygulamaları yasaklayan App Store, topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Amphetamine isimli uygulamayı kaldırmıştı. Ancak kararından dönen Apple, uyku modu düzenleyici uygulamanın platformda kalmasına izin verdi.

Uyuşturucuya özendirdiği iddia edilen Amphetamine, AppStore’a döndü

Apple bilgisayarların uyku moduna giresini engelleyen macOS uygulaması Amphetamine, her ne kadar aynı adı taşıdığı ilaçla bağlantısı olmasa da Apple’ın mağazasından kaldırıldı. Apple, 2014 yılından beri AppStore’da bulunan uygulamanın sahibine topluluk kurallarını gerekçe göstererek uyuşturucu üretimi ve kullanımını teşvik ettiği için ismini ve logosunu değiştirmedikçe mağazada bulunamayacağını söyledi.

Ancak uygulamanın yaratıcısı William C. Gustafson’ın konuyla ilgili The Verge’ye konuşmasının ardından firma geri adım attı. Daha önce gerekli değişikleri yapmadan yeniden uygulamanın AppStore’da yer alamayacağını belirten Apple, geri adım attığını ve kararın iptal edildiğini bildirdi. Aralık ayında bir ültimatom aldıklarını belirten Gustafson, “Amfetamin’e yönelik tüm referansların kaldırılması için bize 2 hafta süre verildi. Ayrıca logomuzdaki hap görüntüsünün de gitmesi gerekiyordu. Aksi taktirde 12 Ocak’ta tamamen kaldırılacaktık” ifadelerini kullandı.

Yakın zamana kadar uygulamanın adı veya simgesiyle ilgili herhangi bir itiraz veya şikayet olmadığını belirten Gustafson, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Apple ile bir görüşme yaptım. Temyiz kabul edildi ve Amphetamine AppStore’da kalacak. “Hepinize yorumlarınız, görüşleriniz ve eylemleriniz için teşekkür ederim” dedi.

Uygulama mağazasında  4,8 puana ve yaklaşık 450,000 indirmeye sahip olan Amphetamine yönelik gelişmeler ile ilgili Apple kanadından ise resmi bir açıklama gelmedi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 6 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası