Gerçek canavar: Apple M3 tanıtıldı! İşte özellikleri

Apple, Scary Fast etkinliği kapsamında M3 işlemcisini tanıttı. Güç ve verimlilik odaklı yeni çip neler vadediyor?

Gerçek canavar: Apple M3 tanıtıldı! İşte özellikleri

Apple, bugün gerçekleştirdiği Scary Fast etkinliğinde yeni donanımlarını görücüye çıkardı. Silicon ailesinin en yeni üyesi olan Apple M3 işlemcisi de tanıtılan ürünler arasındaydı. Güç ve verimlilik odaklı olmasıyla dikkat çeken M3, yeni MacBook’lara güç verecek.

Apple M3 işlemcisi neler vadediyor?

Apple, M serisi işlemci ailesini M3 ile genişletti. Üç modelden oluşacak serinin temel işlemcisi olacak M3, 3nm mimarisini benimsiyor. Bu teknoloji, Apple Silicon için grafik mimarisinde en büyük atılımı temsil ediyor. Dynamic Caching (Dinamik Önbellekleme) adı verilen yeni bir mimariyi barındırıyor.

Apple’ın açıklamasına göre yeni nesil GPU’da bellek donanımı gerçek zamanlı olarak dinamik bir şekilde belirleniyor. Bu da her görev için ihtiyaç duyulan bellek miktarının kullanılacağı anlamına geliyor.

Yeni M3 işlemcide dördü performans dördü verimlilik olmak üzere 8 çekirdek yer alıyor. Apple, M1’den yüzde 35 ve M2’den ise yüzde 20 daha hızlı olduğunun altını çiziyor. 25 milyar transistör barındıran M3; 10 çekirdekli bir GPU’ya sahip.

Güncelleniyor…

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası