Uygulamasız yapay zekalı akıllı telefon! Rabbit R1

Uygulama kullanmayan yapay zekalı akıllı telefon Rabbit R1 özellikleri ve fiyatı! İşte detaylar ve haberimiz…

Uygulamasız yapay zekalı akıllı telefon! Rabbit R1

CES 2024 fuarı ile birlikte en garip teknolojilerde en yenilikçilere kadar birçok ürün gördük. Bunlar arasında en dikkat çekici olanlardan biriyse şirin tavşan logosuyla birlikte Rabbit R1 oldu. Peki Rabbit R1 özellikleri ve fiyatı ne? Kullanıcılarına neler sunuyor? Gelin biraz yakından bakalım.

Her tarafta yapay zeka! Rabbit R1 özellikleri

Teknik olarak bir akıllı telefon olsa da Rabbit R1 aslında çok daha farklı özelliklere sahip. Telefon bugüne kadar hiçbir üreticinin benimsemediği kadar yapay zeka özelliklerine sahip. Ayrıca telefon farklı ve şık tasarımıyla da oldukça dikkat çekiyor. Üstelik cihazı kullanmak için herhangi bir uygulama marketine veya APK uygulama kurmanıza gerek yok.

Rabbit R1 aslında bir telefondan ziyade akıllı bir asistan gibi. Cihaz herhangi bir uygulamaya sahip değil. Fakat içerisinde yapay zekayı çok iyi kullanan bir işletim sistemi yer alıyor. Ve tüm işlemlerinizi bu yapay zeka yazılımı aracılığıyla otomatik olarak gerçekleştiriyor. Bu yazılımın daha doğrusu dil modelinin çalışma mantığı ise alışılageldik modellerden farklı.

Üretken yapay zekaların ,sizin için bir görevi yerine getirmenin yanında, öğrenmesine ve size bilgi vermesine yardımcı olan büyük dil modellerini LLM’leri duymuşsunuzdur ancak Rabbit’in büyük eylem dil modeli LAM, yapay zekayı daha eyleme geçirilebilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Kısa ve öz tabirle bu yapay zeka dil modeli bir şeyleri öğrenmenin yanında kullanmayı da biliyor.

Örnek vermek gerekirse bir kullanıcı müzik dinlemek istediğinde Spotify’a giriyor ve listeden istediği şarkıyı seçiyor. Rabbit R1 ise tüm bu işlemi LAM sayesinde kendi başına yapmakta. Bunun yanında cihaz 360 derece dönebilen bir kameraya, fiziksel bir kaydırma tekerine ve iki uzak alan mikrofonuna sahip. Cihaz video ve fotoğraf konusunda oldukça başarılı. Bunun yanında bir de cihazın yan tarafında bas konuş düğmesi yer alıyor. Komutlar bu düğme yardımıyla veriliyor.

Rabbit R1 özellikleri!

Özellik Detay
İşlemci MediaTek P35
RAM 4 GB
Depolama 128 GB
Mobil Ağ 4G
Ekran 2,88 inç Dokunmatik Ekran
Pil 1000mAh
Kamera 8MP

Rabbit R1 fiyatı!

Merakla beklenen uygulama kullanmayan yapay zekalı akıllı telefon Rabbit R1 200 dolar fiyat etiketine sahip. Mart 2024 yılında markanın resmi internet sitesinde cihaz satışa çıkacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası