Ücretsiz Silent Hill oyunu bir haftada listeleri altüst etti!

Geçtiğimiz hafta ücretsiz olarak erişime açılan Silent Hill: The Short Message, 1 milyon oyuncu barajını geçti.

Ücretsiz Silent Hill oyunu bir haftada listeleri altüst etti!

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen State of Play kapsamında yeni Silent Hill oyunu tanıtıldı. Silent Hill: The Short Message isimli kısa yapım ücretsiz olarak erişime açıldı. Oyunun çıkışının üzerinden sadece bir hafta geçmesine rağmen 1 milyon oyuncu barajını aştı.

Silent Hill: The Short Message nasıl indirilir?

PlayStation 5 için ücretsiz olarak sunulan The Short Message, 31 Ocak’tan bu yana 1 milyon oyuncuya ulaşmış durumda. Bu da kısa süre içerisinde PlayStation Store’da dikkat çekmeyi başardığını gösteriyor.

Oyun, arkadaşı Maya’dan aldığı mesajların ardından kendini yıkık dökük bir apartmanda ve alternatif bir boyutta bulan Anita’nın hikayesini anlatıyor. Ana karakterimiz Anita, canavarların musallat olduğu bir bölgeyi araştırıyor ve sorulara yanıtlar arıyor.

Sony’nin açıklamasına göre Silent Hill: Short Message, modern bir Silent Hill deneyimi vadediyor. Oyunun tanıtıldıktan hemen sonra PlayStation 5’te piyasaya sürülmesi de beklenmiyordu. Bu da büyük bir sürpriz yaratarak PlayStation Store’a damgasını vurdu.

Eğer bir PlayStation 5 sahibiyseniz, şu anda oynaması ücretsiz Silent Hill’i kütüphanenize ekleyip indirip oynayabilirsiniz. Oyunun nispeten kısa olduğunu ancak oldukça beğenildiğini belirtmek gerekiyor.

Konami ayrıca geçtiğimiz günlerde Silent Hill 2 Remake için yeni bir fragman yayınladı. Stüdyo, ikonik korku oyununu geliştirilmiş ve çağdaşlaştırılmış dövüş mekanikleri ile günümüz teknolojisine taşımayı amaçlıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası