Twitter’ın yeni özelliğinin sis perdesi kalktı!

Twitter kullanıcıları tarafından uzun bir süredir beklenen, hatta sosyal medya üzerinde sıkça gündem olan Tweet düzenleme butonu nihayet …

Twitter’ın yeni özelliğinin sis perdesi kalktı!

Twitter kullanıcıları tarafından uzun bir süredir beklenen, hatta sosyal medya üzerinde sıkça gündem olan Tweet düzenleme butonu nihayet geliyor. Bugün ise değişiklik yapılan paylaşımların nasıl görüneceği ortaya çıktı.

Tweet düzenleme geçmişini saatine kadar herkes görecek!

Twitter, sosyal medya üzerinde kullanıcılarından gelen yoğun talep sonrasında paylaşım yaptıktan sonra düzenlemelerine izin vereceği Tweet düzenleme butonu üzerinde çalıştığını duyurdu. Uzun zamandır kullanıcılar tarafından istenen bu özellik sayesinde artık harf hatası yaptığınız veya belirli bir kısmını düzenlemek istediğiniz Tweet’leri kaldırıp tekrar paylaşmanız gerekmeyecek.

Fakat bu durum aynı zamanda bazı sorunlara da yol açabilir. Örneğin yapılan paylaşımlar düzenlendikten sonra, paylaşım sahibi söylediklerini inkar edebilir. Tam olarak bu durumun önüne geçmek için de Düzenleme Geçmişi adı verilen bir özelliğin bulunacağı söylendi.

Bu özelliğin detayları ise zaman içerisinde ortaya çıktı. İlk olarak paylaşılan Tweet’lerin hemen alt kısmında bulunan saat ve tarih kısmının düzenleme sonrasında değişeceği söylendi. Hemen yan tarafında ise “Düzenlendi” veya “Tweet’in yeni bir sürümü var” şeklinde iki farklı ibarenin yer alacağı belirtildi.

Buna ek olarak paylaşılan Tweet içerisinde yalnızca metin düzenlemesi olmayacağını, aynı zamanda ekli medya da dahil mevcut her şeyin değiştirilebileceği söylendi. Yani yanlış bir görsel koyduğumuzda düzenle butonuna tıklayarak değişim yapabileceğiz.

Bugün ise ilgili özelliğin nasıl göründüğü ortaya çıktı. Bu paylaşımı ise birçok yeni özelliği henüz beta sürecindeyken keşfeden sosyal medya analisti Jane Manchun Wong paylaştı. İşte o Tweet…

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası