Twitter’da ücretli üyelik dönemi: Super Follow

Twitter bugün iki özellik birden duyurdu. Birincisi kullanıcıların ek içeriğe erişim için takipçilerinden ücret alması; ikincisi ise belirli ilgi …

Twitter’da ücretli üyelik dönemi: Super Follow

Twitter bugün iki özellik birden duyurdu. Birincisi kullanıcıların ek içeriğe erişim için takipçilerinden ücret alması; ikincisi ise belirli ilgi alanlarına göre gruplar oluşturma ve bunlara katılma yetkisine erişebilmesi olacak.

Duyurulan bu yeni özellikler Twitter‘da yapılan en önemli değişiklikler olarak görülüyor. Ancak diğer sosyal platformlarda popüler ve başarılı olan modellere de benzer olduğu göze çarpıyor.

Twitter ücretli üyelik ile özel yetkiler verecek

Super Follows adı verilen ödeme özelliği; Twitter kullanıcılarının takipçileri ücretlendirmesine ve onlara ekstra içeriğe erişim sağlamasına olanak tanıyacak. Bu özel yetkiler; bonus tweet‘ler, bir topluluk grubuna erişim, bir haber bültenine abonelik veya bir gruba olan desteğinizi gösteren bir rozet olabilir.

Bir ekran görüntüsünde; kullanıcının bir dizi avantaj elde etmek için ayda 4,99 ABD doları ücret aldığı gösteriliyor. Twitter, bunu içerik oluşturucuların ve yayıncıların doğrudan hayranları tarafından; ödeme almalarına olanak tanımanın bir yolu olarak görüyor.Doğrudan ödeme araçları, özellikle son yıllarda içerik oluşturucular için giderek daha önemli hale geldi. Patreon bu işte başarılı olduktan sonra Facebook, YouTube ve hatta GitHub gibi diğer platformların tümü doğrudan içerik oluşturucu ödeme özelliklerini başlattı.

Twitter, Facebook Grupları gibi Topluluklar adlı yeni bir özelliğini de duyurdu. İnsanlar, ilgi alanları etrafında gruplar oluşturabilir ve bunlara katılabilir. Böylelikle kullanıcılar bu konulara odaklanan daha fazla tweet görebilir.Twitter muhtemelen kendisine yeni bir gelir kaynağı üretmek için bu ödeme üzerinde bir kesinti yapacak. Super Follows ücretinin ne olacağını henüz netlik kazanmış değil. Ayrıca, duyurulan bu özelliklerden herhangi birinin ne zaman başlayacağına dair henüz bir zaman çizelgesi yok.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası